thepianist

Jak dlouho bude trvat pobyt ve špitále po operaci slepáku (laparoskopicky)?

Ahoj,
chci se zeptat, jak dlouho si tak můžou nechat pacienta (kluk, 14let) ve špitále po operaci chronického apendixu, vedené laparoskopicky, bez komplikací? Četla jsem, že hned další den může jít pacient do domácí péče, ale přijde mi to jako hloupost.
Mně pouštěli po 5 dnech a to jsem to ještě ukecala (musela jsem si totiž doma pak píchat injekce, hrozila trombóza, souviselo to myslim s mojí antikoncepcí) u kluka by to mohlo být méně?
Dík za odpovědi

Odpovědi
Kepler

Pokud operace proběhne bez komplikací, měl by pacient hned druhý, popř. třetí den po operaci poprvé vstát z lůžka, aby se zabránilo riziku tromboembolické nemoci, při níž se v krevním oběhu vytvoří krevní sraženina, která může mít závažné následky.
Dále se podávají prostředky tišící bolest (analgetika) a sleduje se odchod moči a stolice. Pokud vše proběhne bez problémů, je průměrná doba hospitalizace 4–7 dní a k dobrému zhojení jizvy je nutno dodržet šest týdnů bez zvýšené fyzické aktivity.

Zdroj: http://nemoci­.vitalion.cz/za­net-slepeho-streva/

gecco

Jo, klidne druhej den domu…
Nějaké ty injekce mohou být doporučené,vale to nic není…
😉

dudu

Součástí zdejší nemocnice je tzv. oddělení jednodenní chirurgie. Laparoskopické zákroky skutečně umožňují bezprostřední návrat pacientů do domácí péče. Takže vyjmutí slepáku se dnes stalo banalitou a druhý či tření den opravdu může zdatný pacoš opět „skákat přes kaluže“.