Jak dlouho bude trvat, než bude v compu všechno trvat pouhou mikrosekundu?

Komprimace,převod videa!, stahování z inetu…

Odpovědi
Dochy

Doba trvání světa a civilizace jak ji známe… Čím jsou počítače výkonější, tím jim dáváme náročnější úlohy. Čím náročnější jsou úlohy, tím výkonější počítače potřebujeme. Nikdo není tlačen do toho aby byla komprimace filmu stlačena do jedné mikrosekundy. Znamenalo by to vysoké náklady (superpočítač) a přitom nízký zisk (není tu nikdo, kdo by potřeboval mít film zkomprimovaný za setinu doby nutné k tomu, aby si uvědomil, že už zkomprimovaný je)

OK, poslední věta není úplně 100% pravdivá, systémy podobné youtube apod. by ten výkon asi využily, ale vystačí si i bez něj. Jeden konkrétní Franta Vomáčka z Horní Dolní to určitě nepotřebuje mít v obýváku pod stolem.