tomáš007

Jak dlouho a kolik stupňů má být, aby se dalo bezpečně vstoupit na led?

na led rybníka samozdřejmě
Doplňuji:
já vím kolik má být centimetrů, ale já potřebuji vědět kolik stupňů, a kolik dnů.

Nejlepší odpověď
mosoj

Na dvanáctikilometrové bruslařské dráze na lipeňském jezeře považují za bezbečnou sílu ledu 15 cm a více !

Další odpovědi
Drap

Na každé vodní ploše to je jinak. Univerzální rada, kromě síly ledu, neni.

MacChill

To se takhle nedá říct, záleží na teplotě, době trvání mrazu, ale i na objemu a ploše rybníka, složení vody apod.

Mapel

Na Lipně se bruslí a pod okny mi teče Labe a není zamrzlé. Teplota je přibližně na Lipně i v Ústí nad Labem stejná. Takže to opravdu nezáleží na teplotě.