PlayStationa

Jak dlouhé vybrat lyže?

Nejlepší odpověď
JohankaDl

Shrnující a dobře pojednávací článek je tady http://www.ra­dicalsport.cz/jak-zvolit-spravnou-delku-lyzi/t-352/ – záleží především na stylu ježdění a tvé výšce.

Další odpovědi
marci1

Pokud se jedná o sjezd, tak pro začínající, pomalejší lyžaře po bradu. Pro pokročilejší a rychlejší asi pod nos stojícího člověka.

Krakis

Podle tvé výšky-sjezdovky o 10.čísel menší a běžky o 10.cm delší.Ale to je jen všeobecné doporučení.Třeba na slalom jsou lepší ještě kratší.

huxa

Ještě JohankuDI doplním-jsou dva styly lyžování, klasický, kdy děláš úzké obloučky nebo jezdíš carving.

Helena114

Cca dlouhé jako ty, ale pokud jedeš na lyže poprvé vůbec neuškodí, když budou trochu kratší, protože se lépe ovládají.