numeriprimi

Jak dlouhé je vlákno v tričku?

Předpokládejme, že je tričko ušito z jediného vlákna… Jak asi by to vlákno bylo dlouhé? Jak to mohu určit?

Odpovědi
Questman

Záleží, co to je za tričko. Jestli přiléhavé nebo volné. Pokud přiléhavé, tak musíš výpočítat plochu, kterou bude tričko pokrývat a tu pak vydělit průměrem použitého vlákna.
Doplňuji:
S volným by to bylo těžší, protože nevíš, jakou plochu bude přesně pokrývat ale to jenom ztěžuje výpočet plochy, vzorec je stejný.
Určitě pak nezapomeň připočítat také švy, límce apod.