Agneta

Jak dlouhé echo má chrám sv. Mikuláše v Praze?

Echo (ozvěna) v chrámu Frauenkirche v Drážďanech (má teď desetileté výročí) je 7 vteřin:D

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu na archiweb, který se týká akustiky sakrálních webů, je uvedený graf doby dozvuků.

Frekvenční závislost doby dozvuku u vybraných pražských chrámů.
Chrám sv. Mikuláše – bod 4

Postupně jde dozvuk nahoru, nejdelší je 8 s při frekvenci 315 kHz , potom klesá.
http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:zTv5q_GSMIM­J:www.archiweb­.cz/salon.php%3Fac­tion%3Dshow%26­id

„Společná všem chrámům je klesající doba dozvuku s rostoucí frekvencí. U sv. Mikuláše odpovídá pohlcování signálu o vysoké frekvenci jeho prostorové členitosti s množstvím tvarových modelací, jako je prolamování velkými nikami nebo přítomnost kupole.“

Další odpovědi
JájsemRaibek

7 vteřin to určitě se stoprocentní jistotou není. Proč?
Protože vteřina je jednotkou prostorového úhlu, jednotka času je sekunda :D

anonym

Dlouhé jako ocásek od tvé myši.

Agneta

Takže 8 vteřin:D
Není to super?

Agneta

JájsemRaibek >>> děkuji za názor, ale kolik tedy?:D