Gestas

Jak demonstrativně odejít z přednášky?

Aby bylo jasné, že se jedná o odchod demonstrativní?

Nejlepší odpověď
Dochy

Hlasitě (přiměřeně) odsuneš židli (je-li), postavíš se jasně v plné výšce (něříš-li 160 máš trochu handicap) na cca 1–2s změříš pohled s přednášejícím, ideálně jedním suverénním pohybem smeteš své věci do batohu/tašky) a sebevědomě klidným, rozvážným krokem opustíš místnost. Je-li to možné, dveře za sebou zavřeš rozhodně, jasně slyšitelně, ale ne se vzteklým třísknutím.

Bacha, vzteklá gesta jsou viditelná, ale schazují Tě. Je nutné působit sebevědomě a rozhodně, nikoli vztekle.

Další odpovědi
led

Je niekoľko variant.
Slušná: vstať, ostať stáť pokiaľ si prednášajúci vás nevšimne, vyčkať na jeho prípadnú reakciu a výrazom tváre a chôdzou pri odchode všetkým naznačiť svoj nesúhlas
Poslanecká: Vytiahnúť vlastné dokumenty, začítať sa do nich, výrazne dávať najavo svoj absolútny nezáujem a nesúhlas s rečníkom, postojačky si začať baliť svoje poslanecké „nádobíčko“ a s audiovideo prejavmi nesúhlasu opustiť sálu, počas toho neustále sledovať kameru verejných médií, či ste dostatočne viditeľný v zábere v tom správnom uhle.

Arne1

A co tak vstát, hlasitě prohlásit „Demonstrativně odcházím“ a odejít ?

🙂