Kadee

Jak děláte vaječnice? Co všechno je třeba přidat?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Rychlá vaječnice

chleba (rohlíky – na kolečka), vajíčko, zeleninu, kečup, cibuli, olej, sůl

chleba, kolečka rohlíku namočíme v osoleném vajíčku. A dáme na pánvičku ve které je olej a opečeme. A dle chuti potřeme kečupem, na to pak cibuli, zeleninu.

Určitě to znáte, je to rychlé a dobré. A druhý recept ........Ingredience
3 plátky chleba, může být i starší, 2 vejce, 1 paprika , 2 rajčata, 1 malá cibule, 1 lžíce plnotučné hořčice, hrst polníčku, 1 špetka soli, olej
Příprava
Krajíce chleba překrojíme na půlky. Rozpálíme si olej na pánvi, nadrobno nakrájíme cibulku, rajčata nakrájíme na kolečka, papriku taktéž. Rozšleháme vajíčka a půl krajíčky chleba v nich z obou stran dobře omočíme a hned je opékáme v rozpáleném oleji. Při otočení lehce osolíme. Opečené krajíčky vyndáme na talíř, slabě potřeme hořčicí a posypeme cibulkou. Pak poklademe kolečky rajčat papriky. Navrch dáme polniček.

Další odpovědi
anonym

Cibulku zpěnit,vložit nakrájenou uzeninu,vložit vejce,posolit,po­pepřit a nechat vejce ztuhnout a na to nasypat posekanou kudrnku,šnytlík… .

fablen

název vaječnice slyším dnes poprvé
ad děda: polníček je fantastický, objevili jsme jej s manželem nedávno a moc nám chutná. Bohužel v našem malém městě jej nekoupím, ale už jsem si ho jednou objednávala i přes internet. Naštěstí dlouho v ledničce vydrží.