gecco

Jak děláte dneska kapra?

Hledám inspiraci…
😉
Na kapra se chystám někdy (přes)příští týden (až opadne to ´šílenství´, zajedu si pro čerstvého na sádku) – udělám hřbetní filety (´zbytek´ do polívky) a dumám, v čem je macerovat (nejhorší na vaření je to, že se furt ´opakuju´)…

Nejlepší odpověď
anonym

Kapřík, ta božská mana, je pro mne a manželku tradiční pokrm na vánoce. Den před kuchyňskou úpravou si ještě zaplave v mléce, aby se zmírnila pachuť ryby. Tradičně se obalí v trojobalu a šup s ním do vysoké vrstvy oleje. Je to tak dobré, že si to dopřáváme měkolikrát ročně. Dobrou chuť.

Další odpovědi
uccello

Rád bych přispěl nějakým tipem, ale bohužel (nebo spíš bohudík) kapra neděláme. Máme vždy nějakou mořskou rybu pokud možno bez kostí. Kapra jsem měl jen jednou a stačilo mi to. Smrdí, je plný kostí a člověk si to přes to věčný vyhrabávání ani nevychutná.

dědapetr

Kapr recepty.
http://recepty­.vareni.cz/vyh­ledavani/?ingre­dience=kapr
Doplňuji:
My tradyčně.

Lamalam

Bohužel, dnes ani jindy kapra neděláme. Nám prostě nechutná, je to pro mě, hned po amurovi a tolstolobikovi, třetí nejméně chutná sladkovodní ryba. Ostatní naše ryby připravuji co nejprimitivnějí, tj. sůl, kmín a šup na máslo. Nebo stará klasika, tj. potřít nasolenou porci česnekem, obalit ve směsi hladké mouky a sladké papriky a osmažit.

zjentek

nijak ..vrahu ,)

Mára.kunta

Jak může někdo napsat slovo tradičně s y :-O asi už hodně nalitej… Jinak my ho děláme také tradičně:) Především o tradicích totiž u nás Vánoce jsou:)

gecco

Zjentek → ty jsi vegan???

zjentek

..jako že v řadách veganů nenajdeš vraha, nebo jak?

gecco

To ne – vegani (a i vegetariáni) jsou mi podezřelí natolik, že bych byl ochoten uvěřit i tomu, že jsou vrazi všichni…
😉
Já jen – že označuješ za vraha mne – když píšu, že jím kapra…

zjentek

skutečný cit pro přežití na Zemi a veganství jsou dvě věci ..přečti si příspěvěk barbakana ..pokud to nepsal vyloženě proto, aby jiné dráždil, nýbrž to myslel vážně, tak se k tomu dá doplnit jediný- ..neboť nevědí, co činí ,)

anonym

zjentek, nechápu o co ti jde? Gecco se ptal a já odpovídal. Já se divím tvým rodičům, že měli tolik energie, že tě zplodili.

gecco

Zjentku, ad Barbakan – asi budu taky tupej, já totiž na Babakanově příspěvku nevidím nic ´vadného´…
Kapr je dobrota (pokud jej umíš udělat) a je chován na maso (pro potřeby člověka)…
😉

zjentek

..a pod „jiné“ myslím ty s tím citem pro přežití ..ale to já nejsem, jsem totiž zatím ještě hodně otupělej, takže mě to nebolí ..víš jak..