sesednizkola

Jak děláte bifťoury?

Ze svíčky v hospodě byly super, ale z roštěnce doma jen jednou. Když jsem je dělal podruhé, naklepal jsem je trošku jako svíci a asi tak dvě minutky z každý strany. Poprvé ideální tlouštka tak okolo 1 cm a byly luxusní, skoro jako svíce. Když jsem je dělal podruhé, tak jsem je skoro neklepal a byly přes 2 cm a i když byly krvavý jen lehce, moc jsem si nepochutnal.

Rád bych zainvestoval, koupil pravou svíčkovou a udělal dobrý beefsteak. Jenže se bojím, že to prostě zase dok.rvim a nebude to dobré. Pry rostenec ale je jiné maso. Jak to je? Můžu beefsteaky trénovat na roštěnci a pak zopakovat postup, nebo prostě musím riskovat drahou svíci? V každém případě byhc prosil recept na ten nejlepší beefsteak co si můžu udělat. Děkuji.

Nejlepší odpověď
ivzez

Na roštěné podle mne moc nenatrénujete, Je to jiné maso,
tužší, potřebuje více naklepat i delší tepelnou úpravu.

Zkoušela jsem bifteky ze svíčkové několikrát, ale nikdy to
nebylo úplně „ono“. Chtunalo to výborně, ale beefsteak to nebyl.
Na ten si radši zajdu k odborníkům.

Další odpovědi
pusinka50

Ale ono to právě hlavně záleží na mase jaké zrovna koupíš. Svíčková většinou zajistí výbornou chuť, levnější je roštěnec, ale chtělo by to známého řezníka, aby ti prodal opravdu čerstvé maso a ne z nějakého přestárlého býka z jatek.
A děláš ho tak dlouho, podle toho, jak chceš propečený. Na netu je receptů spousta.

Drap

Naklepávat biftek, je zhovadilost.Raději naložit.