richardad

Jak dělat vejce na měkko v mikrovlnce?

Zatím jsem na to nepřišel. Někdy mi vejce už po pár minutách vybuchla, nebo byla připálená. Kdo ví?

Odpověď:
Viděl jsem i ty odkazy z Googlu. Jsou to hovadiny, vtípky a okopírované, co už jste viděli předtím.

Zásady:
U mikrovlnky si musíte uvědomit, že záleží na množství. Když si odzkoušíte pokus pro 2 vejce a vyjde to. Jakmile byste za stejných podmínek dělali 1 vejce, tak bouchne. I to se dá jíst, OK, jen bude na tvrdo. Vždy je nutno přikrývat poklopem!

Návod vejce na měkko

Nejlepší odpověď
cochee

Silně se nedoporučuje mikrovlnit vejce ve skořápce, a to z důvodů, na které jsi vlastní praxí přišel. Údajně se prodává na vajca speciální kus nádobí, nějaký vaječník, do kterého vejce (jsou prý i na více kusů vajec najednou) vyklepneš a to již můžeš bezpečně mikrovlnit, ale nevím, jestli se prodává/prodával i u nás, já jsem to nikdy na vlastní oči neviděl.Jediný smysl toho vaječníku je přitom ten, že dutina pro vajco má tvar vajca, takže umikrovlněné vajco je opravdu vajco a ne třeba placka.

Další odpovědi
brillant

Strýček google https://www.go­ogle.cz/?clien­t=opera#q=vej­ce+na+m%C4%9Bkko+v+mi­krovlnce

Kepler

Já ti nevím, je to pro mě taky záhada, až to zjistíš, pošli mi řešení interní poštou. Protože nejsem blbec, nevařím vejce v mikrovlnce. Ale i když je vařím klasicky třeba i hodinu, furt jsou na tvrdo. To přece není možné…

mosoj

Strč ho do vody a je to. Čas si vyzkoušej sám.

pucipuci

Existuje taková pidi věcička. Takový malý kelímek s víčkem a tam se vajíčko rozklepne a podle návodu udělá, stylem pokus omyl. Mi se to sice podařilo, ale špatně se to umývalo, tak jsem zůstal u toho vaření ve vodě.

richardad

Je asi zbytečné radit, když nic nevíš. Já jsem to vařil a už se mi podařilo udělat vejce natvrdo. To se vloží 3 vejce do trychtýřovité misky a zalejí vodou. 2 minuty při 750 W a 3 minuty pokračuje při 350 W. Jsou dobrá, jen mikrovlny se koncentrují uprostřed vajec, a proto by to chtělo vymyslet takový tvar nádoby, aby se vejce více ohřívala po okraji. Zkusím ještě vložit čtyři vejce do tvaru kosočtverce a do tvaru jehlanu s trojúhelníkovou základnou. Možná by to chtělo vyzkoušet rozdíl mezi výkonem 700 W 3 minuty a 350 W 5 minut. A konečně nejnadějnější způsob bude asi dát do nádobky s větším množstvím vody, aby voda byla teplejší než vejce.

cochee

Jj, nic nevím. Tak neraď.

richardad

Je asi zbytečné radit, když nic nevíš. Já jsem to vařil a už se mi podařilo udělat vejce natvrdo. To se vloží 3 vejce do trychtýřovité misky a zalejí vodou. 2 minuty při 750 W a 3 minuty pokračuje při 350 W. Jsou dobrá, jen mikrovlny se koncentrují uprostřed vajec, a proto by to chtělo vymyslet takový tvar nádoby, aby se vejce více ohřívala po okraji. Zkusím ještě vložit čtyři vejce do tvaru kosočtverce a do tvaru jehlanu s trojúhelníkovou základnou. Možná by to chtělo vyzkoušet rozdíl mezi výkonem 700 W 3 minuty a 350 W 5 minut. A konečně nejnadějnější způsob bude asi dát do nádobky s větším množstvím vody, aby voda byla teplejší než vejce.