Avatar uživatele
richardad

Jak dělat vejce na měkko v mikrovlnce?

Zatím jsem na to nepřišel. Někdy mi vejce už po pár minutách vybuchla, nebo byla připálená. Kdo ví?

Odpověď:
Viděl jsem i ty odkazy z Googlu. Jsou to hovadiny, vtípky a okopírované, co už jste viděli předtím.

Zásady:
U mikrovlnky si musíte uvědomit, že záleží na množství. Když si odzkoušíte pokus pro 2 vejce a vyjde to. Jakmile byste za stejných podmínek dělali 1 vejce, tak bouchne. I to se dá jíst, OK, jen bude na tvrdo. Vždy je nutno přikrývat poklopem!

Návod vejce na měkko

Zajímavá 0 před 2844 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

Silně se nedoporučuje mikrovlnit vejce ve skořápce, a to z důvodů, na které jsi vlastní praxí přišel. Údajně se prodává na vajca speciální kus nádobí, nějaký vaječník, do kterého vejce (jsou prý i na více kusů vajec najednou) vyklepneš a to již můžeš bezpečně mikrovlnit, ale nevím, jestli se prodává/prodával i u nás, já jsem to nikdy na vlastní oči neviděl.Jediný smysl toho vaječníku je přitom ten, že dutina pro vajco má tvar vajca, takže umikrovlněné vajco je opravdu vajco a ne třeba placka.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
brillant

Strýček google https://www.go­ogle.cz/?clien­t=opera#q=vej­ce+na+m%C4%9Bkko+v+mi­krovlnce

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Já ti nevím, je to pro mě taky záhada, až to zjistíš, pošli mi řešení interní poštou. Protože nejsem blbec, nevařím vejce v mikrovlnce. Ale i když je vařím klasicky třeba i hodinu, furt jsou na tvrdo. To přece není možné…

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Strč ho do vody a je to. Čas si vyzkoušej sám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pucipuci

Existuje taková pidi věcička. Takový malý kelímek s víčkem a tam se vajíčko rozklepne a podle návodu udělá, stylem pokus omyl. Mi se to sice podařilo, ale špatně se to umývalo, tak jsem zůstal u toho vaření ve vodě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
richardad

Je asi zbytečné radit, když nic nevíš. Já jsem to vařil a už se mi podařilo udělat vejce natvrdo. To se vloží 3 vejce do trychtýřovité misky a zalejí vodou. 2 minuty při 750 W a 3 minuty pokračuje při 350 W. Jsou dobrá, jen mikrovlny se koncentrují uprostřed vajec, a proto by to chtělo vymyslet takový tvar nádoby, aby se vejce více ohřívala po okraji. Zkusím ještě vložit čtyři vejce do tvaru kosočtverce a do tvaru jehlanu s trojúhelníkovou základnou. Možná by to chtělo vyzkoušet rozdíl mezi výkonem 700 W 3 minuty a 350 W 5 minut. A konečně nejnadějnější způsob bude asi dát do nádobky s větším množstvím vody, aby voda byla teplejší než vejce.

před 2845 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Jj, nic nevím. Tak neraď.

před 2844 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
richardad

Je asi zbytečné radit, když nic nevíš. Já jsem to vařil a už se mi podařilo udělat vejce natvrdo. To se vloží 3 vejce do trychtýřovité misky a zalejí vodou. 2 minuty při 750 W a 3 minuty pokračuje při 350 W. Jsou dobrá, jen mikrovlny se koncentrují uprostřed vajec, a proto by to chtělo vymyslet takový tvar nádoby, aby se vejce více ohřívala po okraji. Zkusím ještě vložit čtyři vejce do tvaru kosočtverce a do tvaru jehlanu s trojúhelníkovou základnou. Možná by to chtělo vyzkoušet rozdíl mezi výkonem 700 W 3 minuty a 350 W 5 minut. A konečně nejnadějnější způsob bude asi dát do nádobky s větším množstvím vody, aby voda byla teplejší než vejce.

před 2845 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek