Autista

Jak definovat sprosté slovo?

Řeknu-li někomu, že je ,,plantážník,, dá se to považovat za sprosté slovo? Nebo se za sprosté slovo považuje pouze velice hrubé označení hendikepu nebo nedostatků člověka?

Nejlepší odpověď
annas

Jiné

"Sprosté slovo, jinak také vulgarismus je slovo, které vyjadřuje negativní a silně emotivní postoj k věci či člověku, vůči nimž je směrováno.

Používání sprostých slov v psaném i mluveném projevu je většinou společnosti považováno za nevhodné. Vulgarity se používají jako nadávka nebo jako prostředek k uvolnění vnitřního napětí (klení), popřípadě i pro jejich používání při významových konotacích v textu.

V českém jazyce se sprostá slova téměř výhradně týkají tabuizovaných témat, kterými jsou sexuální chování a vylučování moči nebo stolice"

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vulgarismus

--
Podívejte se do odkazu, zjisstíte, že některé vulgarismy zanikly.

https://g.cz/budvar-10-drive-beznych-slov-ktera-pomalu-mizi-z-nasich-slovniku/

V archivu si můžete projít otázky, a odpovědi, zda se určité výrazy považují za vulgární.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=sprost%C3%A9%20sl­ovo%20

Další odpovědi
paul1

Pouze hrubé označení je sprosté slovo

Použitím vulgarizmu se může v člověku uvolnit nahromaděná energie, vzpomněl jsem si na film
„Knoflíkáři“ (doufám, že se v názvu nepletu), kde dokázal americký pilot v kuse delší dobu nadávat a ani jednou nadávku neopakovat 😁 😁 😁

Kelt

Jiné

Hlavní je význam toho slova. V kontextu. Viděl jsem slovník sprostých slov a někde se například holce říká kurvička a není to myšleno vulgárně, pouze je to zlidovělé. Nebo bylo. No a ten plantážník se vyskytuje u Rychlých Šípů, kteří byli slušní a nemluvili sprostě.Takže je třeba brát to slovo v kontextu. Plantážník má nějaké plantáže, pracuje na nich a sklízí úrodu. Obvykle je to v teplých oblastech. V Praze to není, takže je to aforismus. Možná výmysl Jaroslava Foglara.

zjentek

Jiné

Tak především nesmíš být jakýsi intoš v brejličkách, jestli chceš druhým vykládat něco o plantážnících. Protože odpověď, který se ti dostane způsobí jen tolik, že se ve společnosti vyhrabeš VELMI VYSOKO a podle toho celá společnost a život okolo tebe vypadá, TAKŽE BACHA!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.