Jak definovat nápovědu ?

Odpovědi
Lencis

1.
nápověda, je osoba která při představení připomíná hercům v případě potřeby text jejich role. Nápověda se nesmí nikdy ukázat divákům, proto se skrývá buď ve zvláštní budce uprostřed přední části jeviště nebo na jeho boční straně, nejčastěji za kulisami. Sufléři jsou nezbytnou součástí jak činohry tak opery; operní sufléři musí zpravidla zběžně ovládat světové jazyky oper (především italštinu, němčinu aj.) a umět číst notový zápis.

2.
Nápověda – funkce programů, aplikací apod. kde získáme informace o tom, jak se má tento program ovládat.

3.
Nápověda odvozeno od slova napovědět… tedy někdo kdo ví nám napoví, řekne abychom také věděli.