Danylo Rose

Jak dát vše do pořádku a zabránit rozchodu?

Ahoj, mám otázku, zhruba před týdnem jsem se téměř rozešel se svou přítelkyní… dlouho jsem si myslel, že je vše v pořádku, chodíme spolu přes rok a půl, ale zdála se mi divná, tak jsem z ní během jednoho večera dostal to, že už vše není tak úžasné, že si se mnou nedokáže uplně představit budoucnost a děti atd… Během následujících zhruba 3–4 dní se vše strašně vyhrotilo, takže ted jsme se domluvili, že jí dám čas a napíšeme si až za týden, dva. Bohužel, nebo bohudík během našeho posledního rozhovoru vyšlo na povrch to, že jí prostě v několika směrech vadí mé chování, např. lenost, že často např. u sportovních přenosů či za volantem mluvím sprostě atd… prý si nedokáže představit, že by to takhle šlo dál, nerozešli jsme se, dokonce mě včera přijali na školu a byla to ona, kdo se mi podíval na stránky školy a zjistil, že to takhle dobře dopadlo, už jsme spolu loni rok bydleli a vše se zdálo být fajn.. občasné hádky jsme vždycky vyřešili, ale ted se zdá být vše ztraceno, když se o tom snažím mluvit, tak většinou pláče a říká, že potřebuje čas… máte někdo nějakou radu nebo osobní zkušenost s něčím podobným? Jsem vážně zamilovaný a nedokážu si představit, že bych jí ztratil… díky moc…

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Jediné, co teď můžete dělat, je počkat ty dva týdny a pak uvidíte. Tyhle rozchody na zkoušku mají občas něco do sebe, člověk má čas si urovnat v hlavě spoustu věcí a rozmyslet si, jestli chyby, které ten druhý má, jsou chyby, se kterými je schopný žít nebo ne. Ten druhý zase může přemýšlet nad tím, co může a co nemůže změnit. Něco změnit lze, něco hůř, něco vůbec.
Až uplynou ty dva týdny, zavolejte jí a sejděte se. Promluvte si o tom. Budu Vám přát, aby Vám to vyšlo a vrátili jste se k sobě, ale pokud se Vaše partnerka rozhodne pro definitivní rozchod, nemůžete nic jiného, než její rozhodnutí respektovat.
Dobrý, životaschopný vztah není založený jen na zamilovanosti, ale hlavně na vzájemném respektu a toleranci. Jenže každý z nás má něco, co u druhého respektovat neumí, vadí mu to natolik, že s tím žít nedovede, i kdyby to měla být úplná prkotina. Pak je bohužel lepší dát si sbohem, než jeden druhého trápit po zbytek života, nebo se rozcházet s dětmi na krku.

Já tu zkušenost mám. Ten rozchod mě bolel hodně dlouho a věřte mi, že jsem si ještě pár let po něm nedokázala představit život bez dotyčného. Už je to ale hodně dávno. Dneska žijeme každý svůj život, každý máme svou rodinu, víme jeden o druhém, ale vím, že bylo moc dobře, že jsme se rozešli. Ten čověk není zlý, nijak špatný, ale má prostě jiný smysl života, než já a vedle sebe bychom žít nedovedli.

Další odpovědi
Cenobita

No problém nemusí být jen na tvé straně, muži sem tam mluví sprostě a někdy se dívají na sport, to ještě není důvod k ukončení vztahu, třeba trpí depresemi a pak není chyba u tebe ale je problém u ní. Chtělo by to rozklíčovat v čem je problém a navštívit buď nějakou (před)manželskou poradnu (i když jim moc nevěřím), nebo psychologa či psychiatra. Tedy najít příčinu. Pozitivní na věci je že to nevypadá na nevěru nebo na zásah třetí strany.

dubraro

Já to cítím tak, že přítelkyně se poohlíží po něčem lepším a snaží se to zaonačit tak, aby vina za rozchod zůstala na tobě.

Danylo Rose

třetí strana v tomto nehraje roli… v tomto si důvěřujeme a známe své messengery a smsky… ale prostě mi přijde divné, že tne problém během pár dní takhle vygradoval a jsem z toho hodně na dně,protože se máme během měsíce stěhovat kvůli škole.. je nám oběma 21 a byli jsme spolu rok a půl téměř pořád.. chápu, že ne všechno bylo ideální, ale aby mi říkala, jakože si nedokáže představit budoucnost, že by to nebylo tak jak by chtěla a pak zjistím, že to jsou banality, ikdyž jich je hodně, tak si myslím, že bych určitě zasloužil abych vše zkusil napravit…nikdy jsem jí neublížil tak, abychom se rozešli, proto mě to děsí