Gus_Fring

Jak dát svůj první shyb? Je to lehčí nadhmatem, nebo podhmatem?

Nedám ani jeden plnohodnotný shyb, kdy bych dostal bradu nad úroveň týče. Cvičit mám možnost pouze jednou týdně. Na internetu jsem našel pár rad, třeba vydržet se dlouho držet nebo si dát pod nohy lavičku a tak. Já bych ale potřeboval radu na nějaký cvik, co bych mohl dělat doma a tím bych si zlepšil ve shybech buď nadhmatem nebo podhmatem. Což mě přivádí k druhé otázce: je pro mě jako začátečníka vhodnější nadhmat, nebo podhmat?

Odpovědi
EKSOT123

Řekl bych že nadhmat. Tedy normálně se dělá nadhmat, ale můžeš to střídat. Jednou týdně je k ničemu. Jestli nemáš zahradu s vhodnými větvemi, tak si dej třeba nad dveře lezecké úchyty, prkýnko nebo pro začátečníka nejlépe tyčku a můžeš zkoušet několikrát denně. Jednou týdně by možná tak zbídou stačilo na udržení kondice, pokud bys dal těm rukám pořádně zabrat. Ale pokud se chceš zlepšit a neuděláš pořádně žádný, nevěřím, že dáš těm rukám nějaký záhul.
Lepšího výkonu u všech cviků dosáhneš po kratičkém nenáročném předcvičení a asi 1 – 2 minutové pauze. Třeba chci běžet, tak si dám běhu jen malý kousek a za chvilku už jde běžet líp. Stejně u shybů apod.
(Kdysi jsem dělával shybů po 40 aspoň 1× denně, ale na stará kolena jsem ztloustl a navíc měl amputovaný ukazovák. Nedávno po návratu z nemocnice jsem se nedokázal ani na té větvi udržet, natožpak nějaký shyb. A protože člověk potřebuje pořád někde šplhat po stromech, tak jsem si řekl, že s tím musím něco udělat. Tak jsem to zkoušel s pomocí nohou, že jsem se trošku odrazil od země. Po necelých dvou měsících jsem udělal poctivých 10 shybů. Pak jsem to ale musel přerušit, protože jsem se vrátil do zaměstnání, kde dělám se zbíječkou a vrátily se mi problémy s lokty.) Přeji pěkné pokroky.