huxa

Jak dát na nový HDD znova jen windows 7?

mám pouze instalační cd s 32bitovou verzí, chtěl bych si tam dát ale 64 bitovou. Dále mám CéDéčka k obnově windows 7 na jiný počítač, což dle mé minulé otázky by taky nešlo. Lze nějak „ořezat“ a nainstalovat windows ze stávajícího HDD na nový? popř. Lze v nejhorším stahnout windows z torentů s tím, že bude fungovat jako stávající?
Doplňuji:
l564-potřebuji ovšem nějak vyčistit systém a „začít od znova“, abych jej neměl zanesený balastem, který se tam za ty léta používání nachytal

Nejlepší odpověď
Bedy

Zásadní otázka – máš 64bitový procesor? Pokud jo, tak 64bit tam rozjedeš.
Další otázka – máš originální licenční klíč k Windows 7 x64? Pokud jo, můžeš použít klidně i stažený disk z netu, ale je tam riziko, zda-li ho někdo neupravoval nebo jestli to není OEM.
Instalačku Windows nedoporučuju nijak zásadně upravovat, protože to často neskončí dobře. Znám pár takovejch zoufalců, co si zahráli na machry a upravili si tenkrát s velkou slávou přes vLite instalačku Vist a pak se jim to hnedka sesypalo 😁

Poslední otázka – potřebuješ tam nutně Windows? Nechceš zkusit třeba Xubuntu nebo Kubuntu Linux, kterej je zdarma, česky a je i v 64bitový verzi? Pokud potřebuješ nutně spouštět Windowsácký apliakce, může být ku pomocí rozšíření Wine do toho linuxu. Podmínkou je, že musíš mít originální licenci na Windows 95 nebo novější…

Další odpovědi
cochee

Z principu je to možné. Je třeba, abys k tomu instalačnímu DVD 32 bit měl i licenční klíč. Pak si seženeš 64bitovou verzi. Musí být stejný „typ“ jako ta 32bit verze, to jest OEM či krabicová, a pozor: se stejným balíkem jazyků. (Instalace Win7 je multijazyková.) Licenční klíč pro 32 bitovou a 64 bitovou STEJNOU verzi Windows 7 je tentýž. Stáhnout 64bit instalačku z torrentu je možné, nebo sehnat od známého apod., dokonce lze stáhnout i přímo od Microsoftu, ale pouze lidem s nějakou registrací či co (jedná se o server Microsoft TechNet). Pokud jsi legálním vlastníkem té 32bit instalačky, pak je divné, že nemáš i tu 64bit, Microsoft prodává vždy dvě média, pro obojí verzi.

anonym

Existují programy které vám zálohují data a nastavení. Na internetu je mnoho free (zdarma) tak že stačí jen hledat. Velikost zálohy dat většinou na počtu souborů popř. složek.