Avatar uživatele
uccello

Jak dát dohromady tuto funkci v Excelu?

Dobrý večer. Je tady nějaký machr na funkce v Excelu? Potřeboval bych nějak poskládat v českém Excelu toto: Sečíst buňky obsahující určité písmeno (kdomě prázdných) na jednom řádku v určitém rozsahu (B4 až AF4)a tento součet vynásobit určitým číslem. Nevíte někdo, jak na to? Děkuji

Zajímavá 0 před 1978 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Zdendoslav

Standardně ne. Ale Excel má svůj programovací jazyk včetně maker (zcela nestandardní a debilní), kde lze udělat téměř vše. Ale chce to docela dost studia a alespoň základní znalosti programování.
BTW: český Excel je v tomto případě totálně nedomyšlená věc, protože přemýšlet, jestli se místo „IF“ napíše „JESTLIŽE“ nebo „KDYŽ“, místo „SUMPRODUCT“ se píše „SOUČET_SKALÁRNÍ“ (nehledě na kódování češtiny) atd. je nevhodné pro jakoukoliv vážnou práci.
Nevím, jestli Vám případné studium programování stojí za tuto funkci.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
crl

je-li podmínka v sloupci B a výstup na stejné stránce (př. sloupec A) pro každý řádek
varianta najít(co;kde) pro citlivost na velikost písmene; co je odkaz nebo text v uvozovkách; kde je odkaz
=když(ne(je.chyb­Hodn(hledat(co;$B1))­);sum($C1:$AF);0)*hod­nota

nu a pak celkový soucet….

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
uccello

Tak jsem trošku pozkoušel a funguje to! Takto vypadá výsledná funkce: =SOUČIN(COUNTIF(B4:AF4;„­D“);12)

před 1978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Já teda nevim, ale já když v CZ excelu použiju EN příkazy tak je i použije, nebo „přeloží“.

před 1978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

Proč nepoužiješ fci COUNTIF?

před 1978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
uccello

Ano, touto funkcí jsem to vyřešil takto: =COUNTIF(B4:AF4;„­D“), ale pořád mi schází výsledek vynásobit určitým číslem.

před 1978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

=(COUNTIF(B4:AF4;„­D“))*číslo

před 1978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
uccello

Děkuji za zjednodušenou verzi. Funguje.

před 1978 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet