Jak dát do účetnictví zboží pocházející od soukromé osoby?

Podnikám, mám maloobchod a potřebuji prodat přes svou živnost soukromou věc, kterou zakoupila přítelkyně (paragon je na její jméno). Jak to udělat účetně, aby z toho nemohl být průser? Děkuji.

Nejlepší odpověď
arygnoc

koupit od ní (smlouvou) a prodat.

Další odpovědi
Hlada

S přítelkyní, která je teď majitelem věci uzavřete normální kupní smlouvu a ke smlouvě si vystavíte PPD.

tuCZek

Nejlépe prodat bez dokladu-třeba se slevou

ReHu

Prostě napíše potvrzení, že cosi prodává. Nutné je uvést kdo, komu, co. kdy prodává a za kolik Kč.
Toto se vloží do účetnictví na místo pokladního dokladu. Paragon nechť si schová ona, když je na její jméno, pokud by byla např.kontrola, kde uvedené zboží nabyla.