sasana

Jak dát do pořádku tiskárnu k počítači HP Deskjet 3050A

Nevim si rady s tiskárnou k počítači, nic netiskne,nevim co mám zmačknout jak to udělat,zkoušela jsme mačkat nastaveni,nejde to.Víte prosím někdo jak na to aby tiskla?Jak postupovat?

Nejlepší odpověď
cochee

A tiskla, na tomtéž PC, už?
Vždycky, když se k PC připojí nějaké složitější zařízení, tak komunikaci s PC obstarává kus programového kódu, kterému se říká ovladač. Ovladač se musí nainstalovat při prvním použití, při dalších použitích pak už je ve Windows přichystaný (mluvíme o PC s Windows, že ano?) a nemusíme se o nic starat. Modernější Windowsy (7, 8) se o spoustu ovladačů postarají samy, ale ne o všechny – zrovna ty tiskárny (a dále třeba skenery, například) někdy prostě ovladač do těch konkrétních Windows nemají a už ani mít nebudou.
Pro konkrétnější odpověď zde chybí, o která Windows zde jde.

Další odpovědi
gecco

…„nevim co mám zmačknout jak to udělat,zkoušela jsme mačkat nastaveni“…
😉
Zavolej si někoho, kdo tomu aspoň trošku rozumí – podle tohoto ti nikdo nic smysluplného neporadí (nic, jako „Abrakadabra – zmáááčk“ neexistuje)…
😉

mosoj

Nastavení se dělá v počítači pomocí ovladače. Více nemá smysl diskutovat.

nonnel

Nejjednodušší bude, když ji odinstaluješ a znovu nainstaluješ. Odinstaluješ ji tak, že vložíš instalační CD, počkáš až najede a tam navolíš odinstalovat. Pak restartuj počítač a tiskárnu nainstaluj. Pozvi si někoho, kdo tomu rozumí.
Doplňuji:
V obou případech, odinstalace a instalace, se řiď podle návodu.