Violka84

Jak dát do nákladů věc koupenou v bazaru přes internet?

Dobrý den,
jak si mohu dát věc, kterou jsem koupila na inzertním serveru na internetu do nákladů v podnikání?
Potřebuji k tomu kupní smlouvu s kontaktem na prodejce, nebo jen nějaký doklad o zaplacení?
Jak se to řeší v případě, že si nechám věc zaslat na dobírku?

Děkuji za odpověď :)

Nejlepší odpověď
gecco

Doklad o zaplacení – např. výdajový pokladní doklad podepsaný příjemcem peněz (prodejcem) úplně stačí (samozřejmě lze použít i kupní smlouvu)…
😉

Další odpovědi
McArthur

Prodávajícího požádejte, aby k zasílané věci přidal dopis, ve kterém věc popíše, uvede kupní cenu a napíše své kontakty (jméno + adresu + podpis). Až zásilka přijde, nechte si od pošťáka vystavit potvrzení o zaplacení dobírkové částky. Nakonec vystavte svůj vlastní výdajový pokladní doklad a k němu přicvakněte průvodní dopis a potvrzení od pošťáka. A je to čisté.

ReHu

Dopravce ti vystaví doklad o zaplacení.

Mapel

Běžně se do zásilky přikládá DD. Stačí si to ověřit u prodejce jaké doklady přikládá.

Violka84

A v případě nákupu přes dobírku, kdy prodejce nevidím a nemám tudíž možnost získat podpis prodejce na výdajový doklad nebo na smlouvu?

gecco

Kupní smlouvu může prodejce přibalit do zásilky…
___
Teoreticky by měl stačit i doklad ČP o uhrazení dobírky.