Jak darovat tělo pro vědu?

Nejlepší odpověď
annas

Ostravská lékařská fakulta hledá dobrovolníky, kteří jí po smrti darují své tělo ke vědeckým účelům. Lidské ostatky Ostravská univerzita (OU) potřebuje pro výuku mediků. V současnosti jich má škola nedostatek.

Darovací smlouvu si každý zájemce může v klidu projít a probrat například i se svými blízkými. Dokument je i ke stažení na webu univerzity na http://lf.osu­.cz/kah/. Ve smlouvě se člověk především zavazuje o svém rozhodnutí informovat rodinu, svého ošetřujícího lékaře, zdravotnické zařízení, či ústav sociální péče, který jej například v současné době zaopatřuje.

„Tím je vyřešeno, že bude ústav anatomie lékařské fakulty neprodleně informován o tom, že daný člověk zemřel. Ústav na druhou stranu smluvně garantuje, že se postará o to, aby s tělem dárce bylo vždy naloženo podle zásad lékařské etiky. Po maximálně pěti letech pak zabezpečí na vlastní náklady bezobřadní kremaci, rozptyl dárce, nebo urnu s popelem uloží či předá pozůstalým,“ vysvětlila mluvčí OU.

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/314247-ostravska-univerzita-hleda-dobrovolniky-kteri-ji-venuji-sve-telo.html

Další odpovědi
Kukucz

No je slušností a jakýmsi základem nejdříve zemřít.
Doplňuji:
Např. zde: http://www.re­giony24.cz/16-184437-lekarska-fakulta-ostravske-univerzity-znovu-nabizi-moznost-darovat-sve-telo-po-smrti-pro-vedecke-ucely

Děda Louda

Pořiď si silnou motorku a pořádně ukazuj světu, jakej jsi machr.

zjentek

stačí počkat, co nevidět budeme mít taky totéž, co mají po desetiletí na rubu OP v USA-
donor: yes
no
signature:
..that´s it, hotovo.