cvikra

jak daleko mohu vysadit vinohrad od sousedova plotu

v jaké vzdálenosti mohu vysadit řádek vinice od sousedov plotu. nikde jse se to nedopátral?

Nejlepší odpověď
beer

Já si myslím, že už z důvodu obsluhy vinných keřů bude od plotu souseda řádek dost vzdálen. Alespoň my jsme vždy při práci na vinici potřebovali přístup z obou stran (postřik, vázání..), ale byl jsem ještě klučisko ))
Něco jiného bylo konzumní víno třeba na zdi, jako pergola atd., to potřebovalo poněkud jinou péči a stačila tedy obsluha jen z jedné strany.

Další odpovědi
cukrar

cvikra, nikde nenajdete rozměr jak daleko. Musí to být tak daleko(blízko), abyste neobtěžoval souseda nad míru obvyklou.

Amie

asi hlavně záleží na domluvě. My se jich vždy raději ptáme (fakt fajn lidi) a mámerůzný keříky přímo u jejich plotu a nijak to nevadí. Zkus se domluvit a aby ti kdyžtak řekl jestli mu to bude vadit.