Meggie2

Jak daleko jsou nejblíž Alpy od českých hranic?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Alpy formálně končí až u Vídně (Vídeňský les), až u Dunaje. Takže za nejbližší Alpy je možné považovat kopce u Höfleinu na Dunaji, 45 km na JJV od Hevlína nad Dyjí.

Další odpovědi
elkon

Od Dolního Dvořiště, směr Brener.

EKSOT123

Poznámka k viditelnosti: Při práci v Rakousku jsem mohl pozorovat Alpy vzdálené asi 120 km skoro každý den. Ale pěkně ostře byly vidět jen několikrát za měsíc. Jinak je na netu spousta fotek pozorování Alp z ČR, dokonce i z Polska na vzdálenost 292 km!