Rokio

Jak daleko dokázali průměrní středověcí lukostřelci střílet?

Nejlepší odpověď
annas

Dnes střílejí středověcí lukostřelci snad jen v některých historických hrách, které napodobují středověk. Jinak středověk je dávno za námi.

Chcete-li se dovědět víc o středověkých lukostřelcích , dovíte se víc zajímavostí v odkazu.

"Dostřel silnějších raně středověkých luků se pohybuje mezi 200–250 metry a i na tuto vzdálenost mohou šípy přilétající po balistické křivce a zrychlující vlivem gravitace při návratu k zemi zraňovat a zabíjet.

Je ovšem nasnadě, že tato nepřímá střelba byla použitelná pouze proti větším útvarům protivníků. Vzhledem k primitivnímu způsobu napínání a míření, který je zřetelný prakticky ve všech dobových ikonografických pramenech lze předpokládat, že dobrý lukostřelec si mohl „vybrat“ svůj cíl (čili nepřátelského vojáka) zhruba na vzdálenost mezi 50–70 metry."

https://curia­vitkov.cz/cas-valky-luky

Další odpovědi
Drap

Záleží také na tom z jakého luku. Angličané z dlouhých luků údajně až 400 m

Viktorie II.

Ještě jsem si nevšimla, že by tady, v České zemi, byl středověký lukostřelec.
Neměla otázka znít: Jak daleko dokázal průměrný atd.

zjentek

Hádám 70 – 150 m, podle podmínek (úhel/sklon, počasí, kondice, nálada…)

Viktorko nejlepší STŘELEC je tady Rokio! (;

JežíšKristus

Viktorie: Pokud by použil stroj času, tak je možné, že tu je. Takovou možnost nelze vyloučit.