dust8

Jak daleko až sahá lidská blbost?

Má to vůbec konce?

Nejlepší odpověď
annas

Často se naplní tato slova od Patricie Holečkové…

„Hlupák zůstane celý život hlupákem, ale blbec to vždy někam dotáhne. “

https://azcita­ty.cz/citaty-o-hlouposti-a-moudrosti/

Blbec často končí nahoře. Když je nahoře, takl přemýšlí,. nikoliv o svém životě, ale o tom, jak se nahoře udržet

Blbec není vždy hlupák, ale často chytrák, který ví, jak obejít ostatní Takže blbost stále žije , protože se jí daří …

"Dej blbci funkci a vymyslí lejstro. " Objevilo se v některém díle z Básníků. Ale poprvé jsem tuto větu slyšela v polském filmu Sexmise.

Další odpovědi
marci1

Blbost a vesmír jsou nekonečné. 🙂

Kepler

Nemá konce, i Bůh je z toho frustrovaný a možná i tento web se všemi jeho uživateli.
https://pixaba­y.com/cs/vector­s/nekone%C4%8Dno-neomezen%C3%A1-opakuj%C3%ADc%C3%AD-se-1837436/

led

Hovorí sa, že ľudská blbosť je nekonečná. Ale…
Ľudská blbosť tak, ako má začiatok, tak má aj koniec a jej životnosť je závislá na samotnom človeku, ale samotný dosah tejto ľudskej blbosti môže byť nekonečný až do svojho zániku, kedy sa stane konečný, pokiaľ ju človek neobnoví.
Tak a teraz buďte z toho múdry 🙂

hapiky

Až na vrcholky hor…

Ametyst

Jan Werich říkal: "Buď to dělá z vlastní blbosti nebo za cizí peníze. " Nejnovější formou blbosti je gretenismus.

anonym

je skutečně nekonečná, myslím že to bylo prokázáno mnohokrát. S každou novou dosaženou metou umí překvapit. Naštěstí těch opravdu extrémních hodnot, se nedosahuje mezi lidmi běžně, jsou to doufám spíš ojedinělé případy.

Pak je tu ale jiný nepříjemný efekt, a tím je holá skutečnost že když z milionů jinak samostatně inteligentních lidí uděláte jeden dav, vznikne dav inteligencí houpacího koně (ta hodnota jako by se ani neprůměrovala ale jako jako by nutně klesala s rostoucím počtem jedinců). Což je jev skutečně nepříjemný, který se mimo jiné podílí na neschopnosti civilizace jako takové jednat racionálně jako celek i ve věcech které urgentní řešení vyžadují a přímo ohrožují její existenci.

Kepler

marci: a Einstein ještě dodal: „Tím druhým si ale nejsem jist“.