fcoop

Jak dalece to sedí.........­......?

U nás děda kdysi říkal, že „čím větší blbec, tím víc touží něco řídit“. Blbec je přesvědčený o vlastní dokonalosti všude a za všech okolností, chce o všem rozhodovat a vše řídit, což dělá velmi rád právě proto, že je blbec a máločemu rozumí, ale je přesvědčen, že rozumí všemu. Kde schází mozek a zkušenosti, nahradí je rozhodnutí pro rozhodnutí, nařízení pro nařízení, vyhláška pro vyhlášku. Blbec musí vypadat, že myslí samostatně a co vymyslí, druzí se tím musí řídit, byť jde o kardinální blbinu. On pak jen „řídí“ a dohlíží, aby se jeho vymyšlené blbosti náležitě dodržovaly. Čím větší blbec, tím větší blbinu vymyslí a tím více ji obhajuje – přímá úměrnost a neměnné pravidlo. Blbec si myslí, že zde bude „strašit“ na věčné časy.

http://www.va­sevec.cz/blogy/blbcuv-raj

Nejlepší odpověď
annas

Napadají mně moudrosti geniálního Jana Wericha., kteráé mají stále platnost, a potvrzují
to, co je uvedeno v článku.

Kde blb, tam nebezpečno
.
V boji s lidskou hloupostí nemůžeme nikdy vyhrát. Ale nikdy v něm nesmíme ustat
.
Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.

Člověk nemůže nikdy dělat víc, než je mu dovoleno člověčenstvím. Míň může dělat vždycky. A jak jste si všimli, to s úspěchem probíhá. Ale přemýšlet, a to dá práci, umí jen část lidstva. Ona část, ona tenoučká vrstva, která válčí s lidskou hloupostí.

Je to smutné, ale bohužel …

Další odpovědi
Damiana

Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět o tom jen sám…:-)

zzzzz

Kalousek

anonym

Sedí to na 100% ,ale nejvíc to sedí na Dr.Axla!