fcoop

Jak dalece se člověk může spolehnout na média?

Tvrzení:„Je to pravda,viděl jsem to v televizi“....... bude zřejmě přinejmenším naivní.
http://www.am­k.cool/gify/nej­novejsi/detail/74479/

Nejlepší odpověď
annas

Řekla bych, že v médiích jsou interpretovány pravdy přátelské, nepřátelské, „věčné“ pravdy pak jako krátkodobé, střednědobé či dlouhodobé …

Jejich šiřitelé mají samozřejmě nejraději aby byly všechny trvalé. Bohužel to tak často není. Zpravidla se tedy spokojí i s tím, že jejich tzv. pravda přežije jen jeden den.

Co se stane? Jedna paní povídala: hlásili to včera rozhlase, v televizi, psali v novinách … pověst se šíří … Trvá dlouho, než se objeví další zaručená rpavda …

Platí záruka na pravdu v médiích ? Dá se reklamovat?
Doplňuji:
Zapomněla jsem na video.

Samozřejmě, že video je upravené, úsměvné. Že by vedoucí představitelé státu byli postiženi psychickým handicapem? Asociace – legendární krádež pera v Chile …

více diskuse

Další odpovědi
Drap

Na media se člověk opravdu spoléhat nemůže. Předkládají nám jen to co chtějí. A co podporují jejich chlebodárci.Dnes neni problém upravit téměř cokoli na úplně něco jiného.

Funna

v tomhle případě vůbec, protože je to hodně amatérské video…Putin tam má hodně nepřirozeně natočený obličej…
a ten, kdo používá: je to 100% pravda, viděl jsem to v televizi, psali to v novinách, je hodně veliká naivka .-)…a bohužel je takovýchto lidí spousta, co si nechají všechno nakukat a jdou lehce zmanipulovat…

gecco

Spolehnout se na zprávy v médiích se můžeš takřka 100% – pokud dokážeš zjistit (dedukovat) kdo a proč (za jakým účelem) ti je předkládá.
😉
Naopak – pro ´braní zpráv doslova´ je termín „naivní“ velikým eufemismem…

Pepa25

Záleží jak na která a jak v čem
(dotaz je příliš zevšeobecňující; stejně tak je argumentačním faulem odkaz na evidentně satiricky upravené video).

marci1

Sledovat a číst spíše „seriózní“ zprávy. Toto video je nepodařená montáž. Hlava Putina není na krku a divně se kroutí do stran. A samozřejmě je to přehnané, poněvadž takovouto „krádež“ by jistě neuskutečnil. 🙂

Kelt

Je to otázka výběru. Když umřel Havel, tak to byla zaručeně pravdivá informace jak v rádiu, televizi i tisku. Ale kolik je takových zpráv? Pak ještě sportovní výsledky.

Pepa25

Ještě bych dodal, že celkově asi nejsem k médiím tak skeptický, jak je v současné době u nás obvyklé … Je to asi tím, že pod zprávami si představím zprávy na internetu – TV zprávy vidím tak 5× ročně. V TV je IMHO zásadní výběr, jaké zprávy se vůbec vysílají. (Uznávám, že je také důležité, jaký se k tomu dodá komentář). To na internetu není problém si během pár vteřin najít jiné zdroje (verze) stejné zprávy a to včetně cizojazyčných, což je velká výhoda.

annas

Ach jo, před že a aby dělají čárky i staré baby. 🙂