fcoop

Jak dalece ovlivňuje mínění jiných?

vaše chování? Nebo dokonce uvažování.
Máte „svou hlavu“?
Nikdo z nás nežije na pustém ostrově.
Takže jakýs-takýs kompromis?

Nejlepší odpověď
anonym

Nenecham se ovlivnit , pokud si myslim , ze mam pravdu. Ale i pak , ruznymi zpusoby zjistuji , ze jsem tu pravdu opravdu mela. Necham si ale rada poradit a uz nekolikrat se mi stalo … a hodnekrat , ze jsem sve mineni zmenila na zaklade " diskuzi " s ostatnimi. A toleruji . Kdyz je mi nekdo neprijemny , tak prehlizim , ale nerypu a neposmivam se. Neopovrhuji. Nikym a nicim. -iv-

Další odpovědi
dědapetr

Mínění jiných nás ovlivňuje na každém kroku v životě.Jsou to politici,poli­cisté,hasiči,lé­kaři,úředníci,ro­diče a podobně.Jsou situace kdy s tím nic nenaděláte.I my ovlivňujeme svým jednáním a chováním své okolí aniž by jsme si to nějak uvědomovali.

chudst

Samozrejme ze mam svou hlavu, ale to neznamena, ze me mineni jinych nedokaze ovlivnit. Pokud poskytnou rozumne argumenty, klidne svuj nazor rad prehodnotim nebo to pro me bude minimalne podnet k uvazovani.

led

Ak ma presvedčíte, zaspievam vašu pesničku.
Ale musíte ma presvedčiť a to nie je ľahké…
No, možno sa nám podarí nájsť kompromis – hudba vaša, text môj (alebo naopak) a zaspievame dvojhlas

arygnoc

toleruji názory okolí, to ale také vyžaduji od okolí.
Někdy se moje názory liší (ale to skalní tohoto fóra ví), ale pokud zistím, že se mýlim (i to se stává, od toho jsme lidi), svůj omyl přiznám (ač někdy nerad, ale to už je ješitnost).
Ale za některýma věcma si stojím (např. náboženství (ne víra, to je něco jiného), psi (ha, jaké tam je i/y)), ale jsem ochoten o tom diskutovat.
Kompromisy jsou, budou a byli, je jen otázka, co ještě jsme ochotni jako kompromis přijmout a co už ne.

Mám přísně „logickou“ vychovu i vzdělání, takže pokud někdo dovede uvést pádní argumenty (v dané otázce, problematice), jsem v duchu vzdělání i výchovy nucen své postoje změnit (což i činím, člověk se učí celej život).

Na druhé straně, snažím se ctít názory a „pravdy“ druhých.