Avatar uživatele
fcoop

Jak dalece je „etické“ zacházení s mrtvými?

Např. mumie.Ta zaklínadla = věda,poznávání, snaha o pochopení starých kultur,ty ušlechtilé úmysly – poučit se z historie…a pod.
Co jim dalo práce,aby je Nikdo Nikdy neotravoval.

Je to etické,vystavit tělo ve vitríně,aby jej mohli očumovat turisti?

http://veda.sme­.sk/c/5516874/mu­mie-ako-turisticke-lakadla.html

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? GM, rynek878, Kerberus, slipknotak, www před 4584 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Podobná otázka byla vložená. Zkuste se podívat.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/neni-archeologie-ponekud-nehumannim-zachazenim-s-lidskymi-ostatky

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Všechno se mění a i etika. Můj osobní názor je, že je důležité zkoumat a i vystavovat takovéto věci v zájmu poznání. A pokud je to děláno vkusně a s rozumem, tak to považuji i za etické. / Jen tak pro zajímavost : v 19 století bylo mnoho lodí můmií z Egypta převezeno do USA, kde se z nich vyráběl papír. Papír však nebyl úplně bílý, většinou zabarvený do hněda a využívali ho hlavně řezníci pro balení masa./

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
fcoop

Jééééé – to se omlouvám.Dal jsem si klíčová slova do lišty,nic nebylo nalezeno.
Tak jsem se zeptal.
Ale abych zkoušel různé varianty,přes­kupoval slova,abych se náhodou prokrista nezeptal na něco podobného – to si radši vezmu kyblíček a půjdu na pískoviště.
Kdyby se v reálném životě každý držel takto zásad,nebyl by svět tak v.....
Jsem lehce rozladěn,není divu.Zase stejná pseudoargumen­tace,zase řeči o tolerancích – viz ZDENY a jeho „Proč“.

před 4584 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kerberus

Ad fcoop, jen jsem vznesla připomínku, že by vás mohly zajímat i starší odpovědi. Je to specifická otázka… To tolik vadí?

U otázky Zdenyho jste reagoval, aniž jste znal podstatu. Jeho otázka nezmizela, sám k ní vložil příspěvek do diskuze. Tím navodil zcela jinou situace. Zbytečné nařčení a úvahy o tom, že se opakuje podobná situace. Neoprávěná slova dovedou ublížit …

Uvedla jsem jen na pravou míru skutečnost a doplnila, že osobní napadání není v pořádku. Uvádíte, že víte, o čem je řeč, proč tedy ..

před 4584 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
www

Já ti řeknu proč. Lidé, co jsou tu hoodně dlouho a zvyklí jen vyhledávat, si pamatují a zkrátka rychle najdou. Jejich odpověď je tedy „kvalitní“ a „správná“. Taky mne to občas čílí, hlavně, když je to zbytečné, nebo neúplné 😁

před 4584 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kerberus

www. je pravda, ře vkládám odkazy na již položené otázky, brzy se to stane pravidlem, protože tak zařídí program. Je to v souladu s pravidly.

Neznáte mě, když o někom píši, měl bych znát všechny okolnosti. Ty vám chybí. Kdbyste se přečetl můj odkaz u otázky Zdenyho, nemusel jste dělat nevědomého. Nezajímejte se o mě, já se nezajímám o vás, i když ocením vaše odpovědi. Dávala jsem body, ale tím jsem skončila. Dovedu oceňovat správné odpovědi.

Mé jazykové odpovědi nečetěte, takže se nevyjadřujte, zda jsou či nejsou mé odpovědi správné. Napsala jsem vám několikrát vzkazy do diskuze, nečetl jste je, kde byl odkaz na vaše nepořesné odpovědi.

Můžete rovněž dodržovat pravidla a vložit odkaz. Opakuji, nepište připomínky na můj účet…

před 4584 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
fcoop

.

před 4584 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek