Stařík2

Jak po 6 letech používání naložit s notebookem Asus M70VR za 30 tisíc s W. Wista? Upgradovat, nebo koupit nový „stroj“?

Uprgradovat na nový OS , nebo koupit nový stroj?

Mám W.Vista asi 6 roků.Notebook stál 30 tisíc – Asus 17 M70VR Memory 4GB ,HD 2×320 GB. Před tím jsem nic neznal , nic neměl . Začínal jsem od bodu 0 .Co dál ? Uprgradovat , ? Nebo …pokud Vista skončí k čemu mi bude notebook? Vždyť ještě si ani neodpracoval , respektive stál dost peněz. .Jsem důchodce , takže s důchodem tato zábava teprve 6 roků.Mám jít krmit kačeny , nebo koupit jiný stroj s jiným OS ?

Nejlepší odpověď
cochee

Zde částečně s kolegy nesouhlasím. Vista je sice Vista, ale pokud se na tvém notebooku chová slušně a jsi na její prostředí zvyklý, není proč měnít za W 7. Má-li navíc Vista na tvém notebooku nainstalován Service Pack 2, pak je kompletně vyměněno jádro (tzv. kernel) Vist a je to vnitřně v podstatě Windows 7, jen ve Vistím kabátě. Kernel ve skutečnosti je to, co dělá operační systém operačním systémem a ne to, jestli je okraj okna červený, tlačítko průhledné a plocha třeba strakamakatá. Takže tím spíš není nutno upgradovat a tím eventuelně rozhasit nyní funkční systém („když něco funguje, nevrtej do toho“).

Další odpovědi
led

Krmit kačeny je zdravšie :)
6-ročný NB je síce už „morálne“ starý, ale pokiaľ máte šťastie na hardware, využívajte ho až „do roztrhání těla“. Občas, pokiaľ si netrúfate, dajte ho do servisu mechanicky aj softwarovo vyčistiť. Vetráčik môže byť zanesený, v klávesnici pod klávesami prach, či iná drobná špina, v operačnom systéme môžu byť zbytočné zvyšky inštalácií, zvyšky, fragmenty rôznych dokumentov, či pozostatky prehľadávania internetu. dobre udržiavaný počítač, aj keď už nestačí na moderné programy, so starým softwarovým vybavením dokáže pracovať ešte „nejaký ten piatok“.

gecco

Podpora Vist už, v zásadě, skončila – a pociťuješ nějakou újmu?
😉
Pokud ti ten systém vyhovuje, klidně jej používej i nadále…
Vyměnit OS můžeš, samozřejmě, také (pokud se rozhodneš pro výměnu, doporučuju čím dříve a za Win7).
Můžeš i koupit nový stroj (v tom případě doporučuju opět Win7 a nebo Win8 a následný downgrade na Win7).
😉

Kepler

Pokud to železo pořád dobře funguje a OS taky, pak ještě není důvod kupovat nový. I když zrovna Vista je příšerný OS. Doporučuji NTB mechanicky vyčistit, pokud jsi to pravidelně nedělal, někdo čistí co dva roky. A nainstalovat Win7 – dnes asi nejlepší volba. Jinak je to slušná mašinka i na dnešní dobu.