Calimë

Jak cvičit jakožto astmatik? (…)

Pořádně neuběhnu ani 50 metrů bez toho, abych na konci hodně zrychleně dýchala a motala se mi hlava a když mám běžet déle, tak je mi i na zvracení. Léky beru pravidelně, ale inhalátor jen při alergické reakci (na peří).Vůbec jsem tělesně velmi slabá (ani nedokážu dělat kliky, jako malá jsem měla mírnou podváhu, mám problémy s nízkým tlakem).
Chtěla bych ale začít cvičit, například každý den ráno jít běhat atd. Jak mám ale běhat bez toho, aby mi na konci bylo na zvracení a moje plíce se snažily implodovat?
Díky za odpovědi :D

Odpovědi
www

Cvičit ano, ale tak, jak ti poradí tvůj lékař specialista podle tvého zdravotního stavu. Zeptej se jej proto.
Nebo máš pocit, že jsi na odborných lékařských stránkách?

arygnoc

to sú bežné reakcie u netrénovaného človeka (aj bez astmy).
pomáha iba tréning.

;-Q

quentos

Zkuste třeba Pět Tibeťanů. Mamka je astmatička a cvičí je bez problému, navíc jsou parádním zdrojem energie.