Kelt

Jak cvičit doma na flétnu, aby to nikoho nerušilo?

Tak si chci oživit hru na flétnu, proto jsem se rozhodl, že budu denně hrát a trénovat. První díl Daniela jsem zvládnul, ted ho zase probírám a pak bych chtěl zvládnout další. Bohužel máme byt 4 + 1 a když začnu cvičit a zavřu dveře, tak je to všude slyšet a pokud je někdo doma, tak mi za chvíli začne říkat, abych přestal. Protože němá flétna asi neexistuje, tak si budu muset chodit hrát do sklepa. Nebo mi někdo poradí, jak to řešit? Děkuji.

Nejlepší odpověď
NoFear

Sklep nevadí, asi jediná možnost nebo čekat až doma nikdo nebude. Ale zkus jít ven, třeba do lesa (snad nejsi z Prahy ;)). :D
Můžeš si nainstalovat akustické panely a ztlumit okna a dveře v nějaké místnosti, kde bys cvičil ale kvůli hudebnímu nástroji je to takové divné. A lidi to spíš dávají do garáže a podobně. A hádám, že v paneláku svou garáž nemáte a sklep bude asi taky společný.
Nějaké odhlučňovací vychytávky jsou v bytě jedinou možností (a koberec – kvůli sousedů, pod vámi). Holé zdi taky nejsou moc dobré – přes ěn se zvuk dobře nese dál do dalších místností. I nějká „blbá“ větší skříň může ztlumit šíření zvuků.
Akustické desky, pěna a podoboné jsou asi jediným řešením. Teda rom toho, že můžeš cvičit někd venku, kde nikdo není. Louka, les, na kopečku/pod kopečkem. Taky záleží, kde bydlíš, nějaká Praha a velkoměsto jsou horší. Nejlepší vesnice, ale i města mají lesy a neobydlené části. Můžeš si cvičení na hud. nástroj spojit s procházkou a ještě si užít přírodu.

Další odpovědi
Kepler

Asi nejjednodušší a zdarma řešení je hrát pod stolem, přes který si přehodíš jednu či dvě prošívané deky, nejlépe péřové, pokud je máš. Myslím, že útlum bude dostatečný. Akorát u toho budeš muset ležet. Ostatním bych doporučil, ať si pustí rádio, když jim to tak vadí.

aliendrone

Chjo, ti lidé jsou TAK nepraktičtí, jeden by tě hnal do garážových horoucích pekel, druhý nutil stavět nějaký vigvam nebo co… :(

Vhodným tupým předmětem citlivě uveď přítomné osoby do stavu dočasné psychické neexistence. A JE TO! Vidíš jak EASY to je? :)
Bonus: Až dotyčným takto sjednáš klid několikrát, je VELKÁ šance, že se jim tvá hra na flétnu znenadání ZAČNE MOOOC LÍBIT a nadále již tento postup nebude třeba.
No uznej, že jsem nejkrásnější aliendrone, že jo?!? ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.