Danina65

Jak co nejúspěšněji na začouzenou kotelnu, aby svítila bělostí?

Před malováním stěny nějak „omýt“ třeba jarovou vodou, nebo jak se zabvit mastnoty sazí?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Umýt saponátem nebo mýdlovou vodou a pak vybílit vápnem.

Další odpovědi
redy

Babčina má sklep vymalovanej nějakou barvou, a tu čas od času smete a jeto:-)
Dá se i umejt když na to příde.
Je to Ekodur Profi ta barva umyvatelná.
🙂

arachis

Jj, koupit mazlák (mýdlo),kbelík a smetáček a jedeme, myjeme.

gecco

Jo – omýt saponátem a pokud jsou dříve použité barvy rozmyvatelené (začnou se ti ´matlat´), pak je i oškrábat (širokou špachtlí, pak, po uschnutí, lehce přebrousit mřížkou).
Pak vymalovat – doporučil bych nejakou akrylátovou barvu (otěruvzdornou)…
😉

honza19hk

no hlavně zamezit opětovnému zakouření, jink nemá cenu malovat. Navíc kotelnu je zbytečný malovat.