Jsemtady

Jak co nejsnáze odstranit klíště nad okem psovi, který se nechce nechat?

Náš pes – bílý špic chytil klíště nad okem. Nechce se nechat podržet, aby se oddělalo, jak na něho a jak nejlíp na to klíště? A může pes z klíštěte onemocnět jako lidé, když se nechá nacucat a odpadnout?
Doplňuji:
A nešlo by jen něčím třeba pokapat, aby poměrně svižně odpadlo samo?

Nejlepší odpověď
rynek878

Na klíšťata používám plastové kleštičky(pinzetka) spiciálně na ně.Důležité je, aby byl pes v klidu,on totiž vycítí,že se na něj něco chystá,po uchycení klištěte ho vytočím a zakápnu jodisolem,ten náš drží jako šroub.Jinak proti klíšťatům používám obojek Scalibor",ten nemá chybu,za sezónu 1–2 klíšťata a ještě k tomu už mrtvá.

Zdroj: http://antipa­razitika-pro-psy.heureka.cz/sca­libor-48cm/

Další odpovědi
Berušinka

Někdo z rodiny ho musí pevně podržet a ten druhý mu klíště odstranit. Zakápnout ho jodidem a něčím vyvyklat, třeba i sirkou jemně kroužit podél toho tělíčka. Jakmile se pustí, tak znovu zakápnout jodidem. Onemocnět může už z toho, že se to klíště „přicucne“ a hned se odtrhne. Nezaleží na době, kdy je „přicucnutý“.

elektrikář

Šel bych k lékaři. Mohou tu povoru zmrazit dusíkem nebo mít i jiné přípravky jak mu zkazit chuť. Ať pejskovi neuděláte něco z očičkem. Držím palečky ať to dobře dopadne.
Doplňuji:
Za mých mladých let se používal olej,Klíště se udusilo a odpadlo.

mosoj

Na klíšťata používám jedině elektro krokodýlky. Viz. odkaz. Mám dvoje, jedny tyto na méně napitá klíšťata a jedny o něco vbětší na hodně napitá klíšťata.
Ten plast se sundá a pak to funguje jako vbytvarované kleštičky kde klíště zůstane uzavřené uivnitř kleštiček a již se vám nesesmekne. Pak stačí jen poslepu zakroutit.

Zdroj: http://planet­ka.obchodak.net/cz-kategorie_46475-0-svorky-aku-nabijeni.html

V.3.S.K

Dlaní stačí lehce zatlačit psovi tam mezi spodní čelistí a krkem z boku pod uchem a ani se Vám nehne,pak stačí klíště vytočit proti směru hodinových ručiček.Určitě používat obojky proti těmto parazitům …atd

AnnaH

Vychovat psa, tak aby držel…tak drobný zákrok má každý chovatel zvládnou sám…co potom, když budete muset ošetřovat nemocné oko…