dust8

Jak člověk pozná, že je epileptik jinak, než to zažije či vyzkouší?

Nejlepší odpověď
Kepler

Epilepsie je onemocnění projevující se opakovaným výskytem epileptických záchvatů. Epileptický záchvat je vyvolán náhle vzniklou nerovnováhou mezi excitačními (stimulujícími) a inhibičními (tlumícími) systémy v mozku, tato nerovnováha vede k převaze stimulujících mechanismů a projevuje se záchvatem.
Záchvaty dělíme na klinické a subklinické. Klinický záchvat se může projevovat poruchou vědomí, pohyblivosti, citlivosti, kožního čití, změnami ve smyslových funkcích a pozměněnými psychickými projevy.
Subklinický záchvat tyto klinické příznaky neobsahuje, dá se rozpoznat pouze na EEG (elektroencefa­lografe – vyšetření elektrické aktivity mozku), kde se projeví pozměněnou aktivitou.
https://nemoci­.vitalion.cz/e­pilepsie/

Další odpovědi
annas

Už jsem někde psala, že jsem se setkala s dívkou, která uměla perfektně sehrát epileptický záchvat. Vždy do bylo před písemkou, když nebyla třeba připravena.

Když se sesypala,. stačilo zavolat 155 a říct j její méno a už přijela sanitka. Nějak jsem to nechápala, že ji za hodinu či za dvě z nemocnice propustili a sama se dopravila domů-

--
Znala jsem také jednu dívku, která byl epileptik. Setkaly jsme se v obchodě, dívka se na mě tlačila, jako by hledala pomoc. Vyvedla jsem ji z prodejny, podala jsem ji lék, který si sama nějak nemohla vzít, vše dobře dopadlo. Ale byl to nepříjemný pocit.

Edison

U dochtora. Po speciálním vyšetření. Někdy.

Spartaboy

Můžeš mít záchvat a ani nemusíš být epileptik. Buď z drogy zvané alkohol nebo třeba z drog nazvaných psychofarmaka.