terry

Jak citlivé a přesné je čidlo v nádrži?

Vypadalo to, že mám skoro prázdnou nádrž, kontrolka už pár km svítila a ručička byla skoro na 0. Dolila jse z kanystru 8 l a pak ukazovala 1/4 nádrže. Ta je ale na 55 l.
Jak to je možný?
Doplňuji:
Já většinou doplňuju včas, ale tentokrát jsem myslela na ticíc věcí, co potřebuju udělat a kde musím být a natankovat zapomněla a jela jsem na návštěvu na vesnici, nejbliužší benzinka cca 15 km.
Tak jsem ukecala známého, aby mě s kanystrem dovezl k benzince a teď si myslím, že jsem nemusela dělat hop, že by třeba palivo ještě vydrželo, když jsen se v noci vracela domů.

Nejlepší odpověď
Hlada

To je úplně v pořádku. Plovák nikdy nedosedá na dno nádrže, takže potenciometr je na dorazu, ručička na nule, hladové oko svítí, ale pod plovákem je ještě nějakých 5 l, což odpovídá tomu, že po dolití 8 l bylo v nádrži 1/4 paliva.

Další odpovědi
zjentek

klidně se dá zhruba říct, že rezerva svítí při 3–6l benzínu v nádrži ..takže pokud máš rezervu 6l (asi jo, protože máš velkou nádrž) a doplnila jsi 8, tak tam máš 14 a to je čtvrt nádrže ,)

cochee

Já když jsem koupil auto, natankoval jsem plnou a vyjel jsem ji do mrtě, s tím, že když začlo svítit hladové oko, začal jsem vozit kanystřík. Až auto chcíplo na „sucho v krku,“ nalil jsem tam kanystr a jel natankovat, tím jsem zjistil, že od okamžiku rozsvícení oka ujedu více než 100 km. A využívám to dost na doraz.

jirkajirka

Jakmile kontrolka začne svítit okamžitě doplňuji. Sice je tam asi na 50 Km. Při hustotě čerpacích stanic to není problém. Otravovat se ještě s kanystrem, Na benzínce naplnit, pak jak benzín, nafta dojde zas třeba v dešti a v pěkném oblečení dolévat. Obyčejně benzín dojde, jak někam spěchám Kanystr zabírá místo v kufru a navíc zapáchá.Nedej bože při nehodě by se mohl vznítit.

Děda Louda

Indikace čidla palivoměru má pouze orientační charakter.