Makina

Jak čistit klávesnici na notebooku?

prach a špína je bohužel i pod tlačítkama…
Doplňuji:
Nejde ani tak o povrchové čištění, to je jasné, že hadříkem, ale co ty prostory pod tlačitky?

Nejlepší odpověď
ondra07

No, přetřu to mokrým hadříkem, pak suchým a někde jsem slyšel, že třeba pod tlačítkama ten prach se má vyfoukávat a ne vysávat. Takže ne vysavač, ale něco jiného.

Další odpovědi
Mapel

Vlhkým hadrem namočeným v saponátové vodě.
Doplňuji:
Jemným štětečkem a slabým háčkem na háčkování.

P.T.

Stlačený vzduch/plyn. K dostání kdekoliv v dobrém elektru. Přímo pro toto čištění určení.

Vojtěch

Na čištění špatně přístupných míst v počítači se používá stlačený vzduch. Součástí lahve je tryska. Viz odkaz.

Zdroj: http://www.al­za.cz/clean-it-stlaceny-vzduch-400ml-d240917.htm

led

Zabalte do textilného vrecka a vyperte. Po praní nechajte vysušiť a suchú klávesnicu môžte zapojiť.
„• Vyperte si klávesnici. Viry se mohou nacházet nejen v útrobách počítače, ale ty biologické se rády zdržují hlavně na klávesnici. Častým používáním se klávesy zanesou také nečistotami. I zde pomůže pračka. Klávesy klávesnice opatrně vyberte, vložte do síťky na praní a prací program s nízkou teplotou jim opět vrátí původní čistotu. Neodstřeďujte! Před celou procedurou si nezapomeňte udělat fotku klávesnice, abyste věděli, která klávesa kam patří.“
http://bydleni­.tiscali.cz/by­dleni/domaci-spotrebice/prani-ekologicky-812.html
tu si pozrite aj diskusiu:
http://www.ra­dirna.cz/hardwa­re/jak-vycistit-klavesnici.html
http://www.ab­clinuxu.cz/blog/To­mInside/2007/10/h­owto-cisteni-klavesnice

Kric.ouwner

No už jsem nedávno někomu radil s výměnou LCD tady na webu , stačí vám trošku zručný kamarád , syn , synovec , já si čistím klávesnici ( nejen to celej not. a i PC ) tak 2 x do měsíce a to zcela sám , stačí rozmontovat , a klávesnice u všech not. ( moderních tak od roku 95 ) jí mají jako jedno plátno takže obyčejně opatrně vezmete aby se vám to nevysypalo na ostatní komponenty a vypláchnete nejdřív vodou a poté sprchovým gelem pořádně zpěníte necháte vysušit pak pořádně utřete a mužete jí tam vrátit 😉…

Ivetka303

Zrovna já teď čistila na notebooku. Vytáhla sem 1 klávesu a už mi nešla vrátit, přišel přítel a chtěl se podívat jak to vlastně funguje, oddělal další klávesu, a nakonec mi už chybí 3 a nejdou zpět :( takže tekutý kyslík, či jak se to jmenuje je nejlepší :)