eradaur

Jak čištění provést?

a notebook vypne zřejmě z důvodů přehřátí-zdůrazňuji, že jen „občas“! Předpokládám, že je nutné větrák vyčistit, ovšem je pravděpodobně nutné vyčištění po odkrytí víka, poněvadž vysavačem jsem úkon provedl. Je možné úkon provést svépomoci nebo je nutná profesionální oprava. Pokud mohu odkrýt víko sám, můžete poradit jak čištění provést?
Doplňuji:
notebook jsem koupil již starší…UMAX VisionBook 3000CX…tedy mimo záruku. Při odkrytí bych větrák nepoškodil, jen mám dojem, že víko drží na 4 šroubcích a souvisí i s otvorem s mřížky. Jinak díky!!!!

Nejlepší odpověď
kropitko

Já osobně bych se do toho nepouštěla. Radila bych zanést přístroj do servisu. Nebo nemáte třeba ještě záruku???,pak do toho určitě nehrabejte.

Další odpovědi
GangstaHelper

Nějaký obrázkový návod na otevření na internetu bude. U notebooků je to ale docela riskantní věc.

Myslíte, že by se větrák vypínal kvůli přehřátí? Spíše bych řekl, že se větrák vypne proto, že je teplota nízká a není potřeba v tu chvíli chladit. No a pak jak na počítači začnete dělat a větrák by se za normálních okolností rozjel a uchladil to, tak se asi nerozjede, jak by systém čekal a proto už to nestihne uchladit.

Já osobně bych do domácího čištění šel, doporučit laikovi to ale nemohu.

gnr54

Já jsem si to vyčistila sama,není to nic složitýho.Hlavně si pamatujte při rozebírání dílku i šroubku kam je dáte zpět.Vysavač jsem nepoužila,protože to tak nevysaje.Použila jsem malý štěteček na malování a vše jsem pěčlivě vyčistila.Vše jsem zvládla na jedničku.Musím dodat že jsem technický tip.