Lorax

Jak číst v kvartérní mapě?

Existuje nějaký obecný metodický postup jak číst v zakryté geologické mapě (kvartéru)? Mapa, kde je použitá pásková metoda a současně je v ní vidět více jak 3 vrstvy. Jak poznám kde končí a začíná tmavě zelená barva (glacilakustrinní sedimenty)v mapě, kterou přikládám jako příklad. Děkuji

Odpovědi
Admin2

Vložte prosím k obrázku odkaz, odkud jste jej převzal.

Bez odkazu otázka porušuje autorský zákon.

Děkuji.

orestez

„Licence“

*1)

Vlastník plastového oka seskládané z různých čoček a rozptylek, spolu s hledím, snímacího čípku, paměťovým médiem s podrženou skleničkou vína a nejmenovaného zpracovatelského software, který existuje v říši elektrických spínacích obvodů jménem GIMP v licenci GNU, je termínem: náhodní zachycovatelé. Avšak nikoliv ti, kteří by ukázali na vycházející slunce a zvolali: „to je moje! To já!“
Ó, ne. Příživné vši a havěť množená z nečistých peřin zatmí oči nebo okna a nabízí své služby kousání a zelenání masa za nehty.

Bylo mi sděleno svraboucí zásilkou ze Zavšiveného sklepa.

Cituji: já vám zprostředkuji světlo a vjem o dění ve světě, nebo podobně: já jménem vší a havěti vám umožňuji vidět a rozžnout světla pod zákonem. Smíte svítit a zrcadlit mé světlo, jen pokud mi zaplatíte 100 000,– za každé zrcadlo šířící moje světlo do regálů plných brambor a za dveře. Protože já jsem organizace vší a havěti. Bohužel, stává se v koutech sklepů, ale i dokonce švábi s beruškami zjistili, že se lidé odvažují svítit doma až i dokonce sprostým sluncem, což odporuje našim zákonům! My, jménem naší organizace vší a havěti vám svítíme naším světlem. A vy nemáte oprávnění svítit odcizeným světlem. My nechceme jít svítit někam do jeskyní, naším cílem je poskytovat co nejvíc zrakových vjemů, pozvednout kulturu všem zdarma bez rozdílu, ale za peníze. Odstraňme tedy z našich řad všecko, co je oportunistické.

Tolik ze zprávy…

Jednonohý šváb nakonec sdělil, cituji, že:

Tento obrázek se vymyká naší kontrole. Neobsahuje popis komu patří.
_____________VeŠ HniDr Havěťl jménem představenstva________­__Suchý záchod_______­___dne_vždy____

Smutná zpráva.
Ale…
Ostatně, komu by obrázek patřil?
Slovu? Evidenčnímu číslu nebo mozku? Levému oku? Pravému skleněnému oku? Vším a havěti byla odeslána odpověď… no, čtěte.

Odpověď společnosti s honosným názvem Vši a Hnidy s Havětí:
Mým jménem, svého uživatele a mé zvědavosti a hladu a nasycení, jménem mého masa,

Ve středu 14. Března

V Polobrně a Polopraze a všech polovelkých poloměst, včetně Polovčetně, polozástupce pololidí a polonejasných polonázorů. Poloplnozmocněnec s poloplnopenzí, já Poloorestez, polotvůrce, pololenoch a polootrok, polovčetně polozastánce poloobyčejného pololidu. Oh as polofake poloand polofuck! Oh! Poloyeah. Polooh. Yeah yeah OK!

Polovážené vši a hnidy s havětí.
_____________­_________________

Kvůli neustálým rozepřím pro obrázek znázorňující sklenici vína, kdo je, nebo měl by být právním vlastníkem. Píšete svoje marketingové zdánlivé zákony které nadržují některým webovým úložištím, jmenuji např. Pixabay com.

Ukončuji s vámi vaši nevýhodnou smlouvu o neexistující licenci. Protože vaše smlouva zvýhodňuje pouze vaši společnost, ale doposavad poškozuje tvůrce (2018).

Proto vám tímto odnímám tzv. právo na ozařování vaším světlem. Běžte svítit tmou do jeskyní, tam jsou vaše výdělky. Pokud chcete v budoucnu navštívit naše lidské webové stránky zdarma, budete moci pouze prohlížet a číst, nikoliv používat veškerý obsah včetně psaného.
Nebudete moci ani stavět na získaných informací získaných z našich webů, ani nijak nakládat s vaším myšlením. Budete-li nám nabízet pěkný obrázek, fotku vši či zapadající havěti ve stínu blech, nevkládejte obrazový materiál. Pouze popište co si přejete abychom si představili. My se s tím vyrovnáme a opravíme si potom oči. Nicméně, obrázky náhodných objektů zaznamenaných nespecifikovaným přístrojem, jako jsou –

fotoaparáty,
tmavé komory s dírkou,
laterna magica,
skenery a upravované promítací přístroje nejsou důvodem, ani důkazem, že vlastníkem je veš, blecha, havěť jakožto příslušník této společnosti.
Pokud není znám vlastník, který by rozdával zdarma a potom vyžadoval výpalné, pak:
-
Nesmí za účelem výdělku vytvářet zdání všeobecné dostupnosti,
-
Nesmí nikde prezentovat dílo které považuje za své ,
-
Nesmí zjevovat nic, co by považoval za zjevení všem ostatním bez ohledu na to, očekával-li by veřejné zjevení nebo náhodným pohledem.

Tímto naše organizace lidí a uživatelů oznamuje toto nařízení, které čtením nabývá právní platnosti.:

★ Nabízejte obrázky mraků slovním popisem.
★ Dále, popisujte své indexy a ikony s avatary textem.
★ Uživatelé všech internetů a muzejních výstav budou zveřejňovat svá díla, jen pokud souhlasí s tím, že ostatní budou vidět a používat viděné s tím spojené podle vlastního uvážení.

★ Nesdílejte nic, čím byste poté ostatní ostrakizovali, šikanovali a vydírali.

  • Proto obrázky, fotky, fota jsou prohlášeny za obrázky, fotky a fota, ve smyslu znázornění, nikoli však za hmotné věci ve smyslu *movitého majetku.

_____________­____________
Tímto by se dal považovat a bude skutečně považován empirickým pozorováním (*movitý majetek) například západ slunce, obloha, část ruky s prsty spolu se sklenicí spolu s obsahem, ozařování momentálním světlem, smích, města atd. Nebo skutečná nálada, či zátiší.

★ Je-li v moci lidí získat pohled na tyto neskutečné obrázky, fotky a fota, jsou výhradně v jejich vlastnictví.
To znamená všech, kteří viděli.

★ Kdo se dívá přes brýle nebo mikroskop, nesmí být omezen, ani by nesmí platit nic ani platit za víc, jako by používal lepší pozorovací schopnosti.
★ Pokud je obrázek, fotka, foto uloženo na veřejném úložišti, spolu s tím je uloženo na jiném místě a nebo je dán odkaz (link), všichni jsou vlastníci. Protože bývalý *1) se svého práva vlastnit obrázek, fotku, foto vzdal zveřejněním.
★ Zveřejněním ztrácí nárok na vlastnictví.
★ Nepřeje-li si veš, havěť aby bylo jeho dílo používáno, nesmí v tomto smyslu nic takového zveřejňovat ani ukládat na úložištích určených k pozdějšímu užití, jako je další editační zpracování, archivace a pozdější publikace.

★ Pokud je pochyb nebo nejasnost, platí to, co popisuje bod
„Licence“ na začátku článku.

Dochy

Admin2
Vložte prosím k obrázku odkaz, odkud jste jej převzal.
Bez odkazu otázka porušuje autorský zákon.
Děkuji.

Pardon, ale mám silné pochybnosti o správnosti uvedeného tvrzení („Bez odkazu otázka porušuje autorský zákon.“). Byl by odkaz?

Admin2

Pochybnosti mít můžete, ale na tom se nic nemění, že je třeba uvést zdroj.

Když něco tvrdíte, tak prosím uveďte odkaz, z něhož vyplyne, že je možné vkládat jakékoliv obrázky bez uvedení zdroje.

Vy poznáte, odkud tazatel obrázek převzal?

Dochy

Já se neptám jestli lze nebo nelze poznat odkud tazatel obrázek převzal. Já se ptám na konkrétní tvrzení. Pokud otázka porušuje zákon, zajímalo by mně jaký.

orestez

Z mého laického hlediska, bez nutnosti znát ostatní obalovací zákony, zřetele, normy a polohovadin se domnívám, že abychom zde zachovali možnost vkládání obrázků, pro zachování jakési právní záruky pro majitele webu, postačuje sdělení – popis tazatele k vloženému obrázku: já jsem vložil, protože … já vyfotil/a, já vlastním obrázek. A tím by měl být majitel webu z obliga a zůstat v klidu. Kdyby jako někdy přišla webová kontrola z OSA nebo INTERPOL kteří vymáhají ‚uniklý výdělek slepých fotografů.‘ Ale jakože nepřijde, to by se mohlo stát jedině za účelem zničit konkurenci a od pixabay to nehrozí. České dotazovací weby si drží svoje, tento web si drží i neaktivní uživatele a každý to ví. Takže v tomto ohledu v pohodě. Mapy a tvůrci map. No, tak kdo si přečetl malými písmeny to dole pod papírovými mapami, mapy, (mapy mapami mami panami manami) tak tam po paměti cituji, že bez výslovného udělení souhlasu … zpracovala mapy, nesmí… šířit část … kopírovat, ani … fotit za účelem … A ten účel byl teď šíření mezi lidi, kteří si mapu nekoupili. Kousek zelené mapy, která stejně nikoho nikam nezavede, zde slouží jako předklad, jako návod a znázornění k problematice otázky. Proto podle mého názoru a podle výše mého uvedeného nejde pohlížet na tento kousek nic neříkající mapy nemapy jako na závažné porušení autorských práv, ani jako poškození cizí věci. Spíš jako reklama, i když … ten zdroj, pramen mapy, např. Geodis, cokoliv, by pomohl té společnosti, která ty mapy tvoří.
A Dochy, já ke své otázce přiložil foto z placatýho počítače který má oči na obou stranách. A v otázce je už jasně sděleno kdo je vlastníkem budíku. Takovou pěknou věc nelze odbýt v době mikroprocesorů, 3D pouhým slovem. To by pak mohl přijít praprapravnuk Cyrila a praprapra…pravnučka Metoděje a byli by schopni zajet do Prahy na úřad, aby nám zakázali používat česká slova, protože oni jsou vlastníci a my jsme nezaplatili licenci za slabiky.

Majitel tohoto webu není právník s titulem JuDr. Nebo se mýlím? Pokud není, není nutné aby musel přesně znát strašlivé výklady a polozmetky z českých zákonů, protože jemu stačí obecná nepřesná znalost re-zákona a nemusí tím pádem odpovídat na naše oprávněné dotazy. Prostě podniká a dal nám víc místa na svém harddisku, aby obrázky zůstaly a nebyly roztroušeny jinde. Pamatujete obrázkový web před 10 lety naddapenny? Jak skončil? Na základě obrázků, nebo obrázků k doplnění dotazů propadal tento web zuřivé popularity, byl ve výzkumech. Lidem – zdejším uživatelům byly pokládány otázky které měly zmapovat vědomosti, zájmy a tak zamířit ads. A povedlo se. No, ale naddapenny zkolabovalo pod tíhou všech obrázků světa a prodalo se. Takže se majitel odpovědi rozhodl utvořit zde místo pod podmínkou zmenšení souboru tuším pod 3M? Aby lidé nebyli šťastni, tak si profifotografové, masařky a organizace sdružující nějaké formy autorů vydupali bez publika, že to, a teď jo, že to, co oni vystavují na internetu, – internet je veřejný – tak nikdo jiný to nesmí použít. Logické. Ale má to trhliny. Já, ani můj kocour, ani mixér s dřevěnou podlahou jsme nechtěli, ani nevěděli, aby se samozvaní profifotografové vkládali se svou sebeláskou na internet a jako rybáři na břehu čekali kdo se chytne. Já stejně považuji i tu volnou licenci za nesmysl. BY CA 3 nebo jak. Kdybych byl lepší, tak si to nechám doma.

Dochy

Trochu dlouhé abych to teď podchytil celé, ale předpokládám, že máme podobný názor. Já jen stále poukazuji na problematické adminovo tvrzení, že obrázek bez odkazu porušuje zákon. A u Tvého obrázku také žádný odkaz není 😉 proto jsem Ti odpověděl jak jsem odpověděl 😉

Sice máš odkaz v obrázku, ale to je V obrázku, nikoli V/U otázky takže nejspíš zákon také porušuješ, navíc je odkaz nesmyslný.

Lorax

Žádný odkaz nemám, je to kousíček z listu geologické mapy čtvrtohorních pokryvných útvarů, který mám fyzicky. Od kdy se tu řeší jen autorský práva.

orestez

Smutné a pravdivé. Weby určené k výdělečné činnosti jsou pod drobnohledem společností zabývajících se autorstvím děl- obrázky a jiný materiál který lze šířit po drátech, po internetu. Mohou za to sami tvůrci, vlastníci, kteří bez ohledu na jiné uživatele dávají sami svá díla nebo jiní, kteří je poškozují. Třeba Google letos? zpřísnil pravidla ohledně autorských práv, o to nejde, jde o to, že majitel tohoto webu je právní osoba, podniká za účelem výdělku. Proto má oprávněný strach, protože by mohl dostat těžkou pokutu. Ale to nikdo z nás, kteří máme rádi odpovědi, nechceme. Tak asi stačí vyhnout se CTRL+C a malovat z ruky tužkou, uhlem. Já za to nemohu, ty taky ne.

Admin2

Stačilo to napsat k otázce.

Pravidla se zde řeší, protože od 16. 2. 2018 byla zpřísněna.

Když byste platil pokutu, to by vám nevadilo?

Pokud jste si přečetl kodex, tak je třeba vkládat odkazy.

orestez

Nápad za všechny prachy.
1.) V případě nejasnosti původu obrázku použít stisk skriptu obrázkového editoru, který by záškodnický materiál rozostřil. Tím by se nemusela mazat celá otázka.

2.) možnost, ale tou cestou už jde dávno YouTube a je to dost hnusné. Aby část z reklamy šla na neznámé místo autorské organizace, aby mohli jezdit autama na nákupy a ukazovat ve videích svoje dovolené. To ne, fuj.