Jan12345

Jak číst knížky tak, abych si pamatoval, o čem jsou?

Chtěl jsem se zeptat, máme za úkol přečíst od W. „Romeo a Julie“ a pak dalších 20 knížek musíme mít přečteno k maturitě. Problém je, že já když čtu, tak si to nepomatuji, nikdy jsem nečetl knížku sám od sebe. Není nějaká stránka, kde je vše vypsané, o čem ta knížka je, že bych se to naučil nazpaměť?

Nejlepší odpověď
ivzez

Jendo, nehledejte obsahy knih, ale začněte je číst.
Brzy se začtete a získáte koníčka na celý život.

Zkuste to – zrovna ten Romeo a Julie je pěkný začátek.
Přečtěte si knížku, potom se podívejte na některé
filmové zpracování a to by bylo, abyste si ji nezapamatoval…

Další odpovědi
dubraro

Samozřejmě můžeš najít na internetu zpracované obsahy knih a nějak to ošulit. Každý má jiné nadání. Pro mne by bylo 20 knih zásoba sotva na měsíc a obsah bych si pamatoval. Ale zase bych neudělal třeba výmyk na hrazdě…

Mc Merkurion

…musíš vnímat, to co čteš, pak ti garantuju, že si obsah knížky budeš pamatovat do smrti, na rozdíl od toho, když se obsah našrotíš…

marci1

Pokud nejsi zvyklý číst knihy, tak si obsah nepamatuješ. Bohužel lidé dnes málo čtou knihy. Čtení na internetu a mobilu způsobuje, že si text nepamatujeme.
Miloš Čermák v jednom ze svých komentářů tvrdí – člověk na internetu čte, ale nic si nepamatuje. 🙂
Prostě musíš začít číst. 🙂

Kelt

Naučit se je číst se zájmem. Měl bys pochopit, že škola ti nedává nějaký papír proto, že jsi udělal nějakou zkoušku a řekl jim, co je v nějakých knihách. Ale škola by tě měla připravit odborně, technicky a také po kulturní stránce, takže ty knihy, které si máš přečíst, ti určitě neuškodí. Naopak můžeš se dozvědět zajímavé věci a prožít při četbě nejedno dobrodružství spolu s aktéry díla. Mačkat knoflíky se naučí i opice, ale naučit se poznávat krásu literatury podle několika písmen abecedy , dokáže jen člověk. Ale musí ho to bavit.

anonym

Pokud tě čtení nebaví, vykašli se na to. Podívej se na film, nebo si to nech od nějakého šprta převyprávět…

xxx3

navíc smyslem a obsahem beletrie není pouze zjistit „kdo s kým a jak to dopadlo“. To ostatně není ani smyslem filmu, kdyby tomu tak bylo, jistě by vyšlo levněji prostě vydávat jen krátké obsahy.

mzm

Přiznám se, že jsem to měl stejně. Někde jsem si obsah sehnal. Je to o tom, že tyhle knihy tě nezajímají.
Najdi si knihy, které tě zaujmou, klidně přes čtečku. Pak už je to jen o „tréninku“. Jak ve všech ostatních oborech, čím víc to člověk dělá, tím je v tom lepší. Když se „vrhneš“ na knihy, které tě baví, získáš „dovednost“ vnímat obsah. Pak se do knih, které tě baví může občas přibalit i nějaká ta povinná. Možná zjistíš, že to není úplně tvoje gusto, ale můžou se i líbit. Držím palce.
Knihy nejsou jen povinná literatura a je to úžasný svět, věřím že i ty si vybereš takové od kterých se nebudeš moci utrhnout. :)

Lurius

Kdysi jsem se ptal na tohle:
http://www.zpo­vednice.cz/de­tail.php?statu­sik=784377

Lailinka

Myslíš tuhle knížku https://www.e­llamax.cz/kde-je-kralicek-max-pohlad-a-najdi/? Tak tu jsem kupovala pro dceru 3,5 roku a ideální.

Kukulinek

Příspěvek smazán administrátorem.

VanesskaMala

Ahoj, my jsme malýmu tu knížku https://www.e­llamax.cz/kde-je-kralicek-max-pohlad-a-najdi/ koupili. Já jsem tu knížku neznala, ale maminky ji na nejrůznějších forech hodně doporučují, tak jsem ji koupila. A jsem ráda. Je to moc milá knížka. Na přebalu je semišový králíček a v knížce se objevuje na každé dvojstraně a malej ho hledá pohmatem. Výborný nápad a malýmu se knížka moc líbí :)