zjentek

Jak/čím opravit/zalepit sběrný koš sekačky trávy?

Praskly oba úchyty k zavěšení na sekačku. Prasklina hladká, obě poškozené stěny na sebe precizně doléhají, nabízí se lepení. Jenže čím lepit? Netuším, o jaký druh plastu se jedná, zato dobře vím, jak se různá lepidla na různých plastech chovají a že je třeba odborně posoudit. A tak mně vyvstávají dvě otázky:

  1. Víte o lepidle, který „tohle“ ZARUČENĚ zvládne? (Musí vyjít na prvý pokus, podruhé už stěny precizně nedolehnou.)
  2. Víte, kde s lepením plastu hledat pomoc? (Tahle varianta se mně zamlouvá nejvíc)? Kdo se lepením i takovýchto „prkotin“ třeba živí? (Osobně neznám a na netu jsem nenašel.)

Děkuji.

(Jiná možnost opravy než lepením nepřipadá v potaz, řešil jsem to na místě s mozkem a případné šroubování, nadstavení atd. budou bez dalšího nemožné. Nový koš není problém sehnat, ale stojí 12 stovek a starý bude nutné vyhodit, skončivší v oceánu v bříšku velryby.)

Odpovědi
Hlada

Podívej se na značku materiálu, z kterého je koš vyrobený. Tipuju, že to bude PE nebo PP. To jsou hmoty, které se nedají běžně lepit. Prodávají se sice průmyslová lepidla, ta ale nepřicházejí v úvahu. Ve spotřebitelském balení se prodává vteřinové lepidlo s aktivátotem. Žádná sláva to ale není. Nejlepší by bylo to nechat svařit od někoho, kdo nabízí třeba svařování nárazniků. Kupodivu docela dobře drží i tavné lepidlo.

hapiky

Lepidlo Omega 1, má být na molekulární bázi (říká prodávající),což by mělo lepit vše. Já jsem je použil jen jednou na plast a OK. Zřejmě se v obchodech běžně neprodává, já jsem jej koupil na slavnostech u stánkařů.
Po nanesení lepidla je možno stále korigovat, jakmile jej přitlačíte (silně) k sobě, už jej neoddělíte.
Našel jsem jen tento odkaz:http://www.i-bazar.cz/2884731-univerzalni-nevysychajici-lepidlo-omega-i/