Zlatý

Jak/čím opravit/zalepit sběrný koš sekačky trávy?

Praskly oba úchyty k zavěšení na sekačku. Prasklina hladká, obě poškozené stěny na sebe precizně doléhají, nabízí se lepení. Jenže čím lepit? Netuším, o jaký druh plastu se jedná, zato dobře vím, jak se různá lepidla na různých plastech chovají a že je třeba odborně posoudit. A tak mně vyvstávají dvě otázky:

a) Víte o lepidle, který "tohle" ZARUČENĚ zvládne? (Musí vyjít na prvý pokus, podruhé už stěny precizně nedolehnou.)

b) Víte, kde s lepením plastu hledat pomoc? (Tahle varianta se mně zamlouvá nejvíc)? Kdo se lepením i takovýchto "prkotin" třeba živí? (Osobně neznám a na netu jsem nenašel.)

Děkuji.

(Jiná možnost opravy než lepením nepřipadá v potaz, řešil jsem to na místě s mozkem a případné šroubování, nadstavení atd. budou bez dalšího nemožné. Nový koš není problém sehnat, ale stojí 12 stovek a starý bude nutné vyhodit, skončivší v oceánu v bříšku velryby.)

Odpovědi:

Zlatý

Podívej se na značku materiálu, z kterého je koš vyrobený. Tipuju, že to bude PE nebo PP. To jsou hmoty, které se nedají běžně lepit. Prodávají se sice průmyslová lepidla, ta ale nepřicházejí v úvahu. Ve spotřebitelském balení se prodává vteřinové lepidlo s aktivátotem. Žádná sláva to ale není. Nejlepší by bylo to nechat svařit od někoho, kdo nabízí třeba svařování nárazniků. Kupodivu docela dobře drží i tavné lepidlo.

Bronzový

Lepidlo Omega 1, má být na molekulární bázi (říká prodávající),což by mělo lepit vše. Já jsem je použil jen jednou na plast a OK. Zřejmě se v obchodech běžně neprodává, já jsem jej koupil na slavnostech u stánkařů.
Po nanesení lepidla je možno stále korigovat, jakmile jej přitlačíte (silně) k sobě, už jej neoddělíte.
Našel jsem jen tento odkaz:http://www.i-bazar.cz/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 1321
Zlatý mosoj 991
Zlatý hanulka11 500
Zlatý Kepler 487
Zlatý gecco 468
Stříbrný cukrar 395
Zlatý annas 337
Zlatý Hlada 298
Zlatý marci1 296
Stříbrný elektrikář 247

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.