Avatar uživatele
vlk samotař

Jak /čím/ navařit tvrdokov na grify podkov.

Byl jsem požádán přítelem se zeptat.Svářečkou to nejde a mosazí se to také jen přilepí.Co je to za materiál-je těžší než železo,na kovadlině se dá rozbít.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? honza19hk, Drap před 4326 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Zkuste to na www.distanc.cz,je tam všechno co je ke koním třeba vědět,i odpovědna podkovářů…:D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
honza19hk

Plátky slinutého karbidu se většinou letují mosazí(tvrdé pájení).Nejsou svařitelné-nedrží to.Materíál to je : je to ocel tř.18-což je třída práškové matalurgie-slinuté karbidy.Je velmi tvdrá a křehká dá se přirovnat k bílé litině.Má vysoký obsah uhlíku a manganu.Jako přídavné prvky se do těcto ocelí přidává chrom a Molybden.
používá se jako stří obráběcích nástrojů-především soustružnických kudel a fréz.

nevím přesně na co to chceš použít ale jako další možnost mě napadají návarové elektrody pro sváření Hardoxem,používají se na lžíce bagrů.Je to velmi tvrdé a ve srovnání s S.K. i levnější a lépe technologicky použitelné-je to elektroda takže stačí elektrodová svářečka.A je to odolnější než SK,zváště co se týče otěru.
krom toho pod slovem tvrdokov si jako zámečník představím např Hardox,inconel,ná­varové elektrody,zirkonové slitiny a slinuté karbidy,takže těch možností máš dle mého víc.
Doplňuji:
na tomhle viz odkaz mám ty návary jsou to demoliční nůžky na stříhání betonu a oceli a drží to tam už 2 rokem tak proč by tzo němělo držet na podkově.Se podívej co se tím stříhám.
http://www.you­tube.com/watch?v=Bc8qCSM­QYfU

Upravil/a: honza19hk

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Jsou to slinuté karbidy. S vysokou otěruvzdorností. Pokud vím , tak se to buď pájelo mosazí, někde byly snad i navařené. Doporučuji se zeptat ve fy : Sorba s.r.o. Tam by poradily co používají na svařování

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek