vlk samotař

Jak /čím/ navařit tvrdokov na grify podkov.

Byl jsem požádán přítelem se zeptat.Svářečkou to nejde a mosazí se to také jen přilepí.Co je to za materiál-je těžší než železo,na kovadlině se dá rozbít.

Nejlepší odpověď
anonym

Zkuste to na www.distanc.cz,je tam všechno co je ke koním třeba vědět,i odpovědna podkovářů…:D

Další odpovědi
honza19hk

Plátky slinutého karbidu se většinou letují mosazí(tvrdé pájení).Nejsou svařitelné-nedrží to.Materíál to je : je to ocel tř.18-což je třída práškové matalurgie-slinuté karbidy.Je velmi tvdrá a křehká dá se přirovnat k bílé litině.Má vysoký obsah uhlíku a manganu.Jako přídavné prvky se do těcto ocelí přidává chrom a Molybden.
používá se jako stří obráběcích nástrojů-především soustružnických kudel a fréz.

nevím přesně na co to chceš použít ale jako další možnost mě napadají návarové elektrody pro sváření Hardoxem,používají se na lžíce bagrů.Je to velmi tvrdé a ve srovnání s S.K. i levnější a lépe technologicky použitelné-je to elektroda takže stačí elektrodová svářečka.A je to odolnější než SK,zváště co se týče otěru.
krom toho pod slovem tvrdokov si jako zámečník představím např Hardox,inconel,ná­varové elektrody,zirkonové slitiny a slinuté karbidy,takže těch možností máš dle mého víc.
Doplňuji:
na tomhle viz odkaz mám ty návary jsou to demoliční nůžky na stříhání betonu a oceli a drží to tam už 2 rokem tak proč by tzo němělo držet na podkově.Se podívej co se tím stříhám.
http://www.you­tube.com/watch?v=Bc8qCSM­QYfU

Drap

Jsou to slinuté karbidy. S vysokou otěruvzdorností. Pokud vím , tak se to buď pájelo mosazí, někde byly snad i navařené. Doporučuji se zeptat ve fy : Sorba s.r.o. Tam by poradily co používají na svařování