zjentek

Jak/čím absorbovat vůni okurkovýho salátu v lednici?

Nemusíme okurkový kafe, jinak okurky nevadí.

Čím vylapat (lapač pachů) vůni okurkovýho salátu v lednici? Leze do kafe! Pomůže třeba cibule? (Taky vůně leze ještě do smetany a ta se zpravidla leje do kafe- vzniká tak dablogurkafe a není to dobrý, dík.)

Nejlepší odpověď
annas

Zbytek okurkového salátu nechám v misce, ale zasunu do mikrotenového sáčku. Nebo jeje dám do zavřené nádoby. Dělám to se všemi zbytky.

Mám v každém „fachu“ vložený sáček černého čaje, který pravidelně měním.

Našla jsem vám rady.

"Jak bojovat se samotným zápachem? Do lednice vložte:

" Hrst čerstvě mleté kávy a talířku či misce
jedlá soda v misce
rozpůlené jablko
Pach pohlcuje také sáček s rýží
Nejvíce oblíbeným je sklenička s octem
Vydlabaný citron se solí
Nastrouhanou pomerančovou kůru na talířku
Rozdrcené uhlí v bavlněném sáčku"

https://www.frek­vence1.cz/clan­ky/jak-se-zbavit-zapachu-z-lednicky-tipy-babicek-ktere-opravdu-funguji.shtml

cochee

Já nechápu, jak ti to může vlézt do kafe a do smetany, copak uvedené neuzavíráte neprodyšným způsobem? Smetana neuzavřená zkazí se (nebo zkysne, pokud je dobrá, neupravovaná dnešními fyzikálněchemic­kopotravinářský­mi úpravami), káva chytá zápachy snad ještě účinněji než ty pohlcovače ledničkových smradů.