N

Jak chytit plané neštovice?

Dobrý den,chtěla bych nechat nakazit dceru od synovce neštovicemi. Stačí jen dotek a případné pití z jedné sklenice? děkuji.

Nejlepší odpověď
kropitko

No stačit by to mohlo, ale ne vždy se podaří,,,mě se to u dětí povedlo až na po páté a to už nejstarší dceři bylo 13 let,,,,
Pořád jsem je tahala po kamarádkách, aby konečně neštovice chytly a oni byly proti nim nějaký imunní,,,:-D

Další odpovědi
tom004

A to si děláte legraci?
Doplňuji:
Já sice vím,že to tak rodiče dělají,ale problém je v tom,že vnímavost (myšleno na nemoce),je u každého dítěte jiná. Někdy to může končit tím,že se dítě nakazí vším možným,jenom ne neštovicema. Míru rizika si každý zváží sám. A děti máme,(už dospělé),ale nemuseli jsme takto řešit nemoci.Kamará­di,spolužáci a návštěvy různých akcí bohatě stačili.Třeba jsme měli štěstí,že onemocněli „sami“.

m...

Vážená paní N hned jak je chytnete ráda Vás uvítám v přítomnosti mých dětí:-) Važený pane Tom004 pokud byste je chytil v dospělosti Váš názor by byl jiný.

Terryle

Asi bych je nechala spolu delší dobu v jedné místnosti. Jde i o imunitu, jak je dcerka odolná – někdo to chytí, jen kolem něho nakažený projde, někdo se drží a nedostane nic…
A Tome, to si legraci nedělá. Čím dřív neštovice dostanete, tím lehčí průběh mají. Já je dostala ve třinácti zároveň s pětiletým bráchou (přinesla jsem je ze školy, kde jsem právě jen několikrát prošla kolem nemocného spolužáka). Brácha za dva dny lítal jako stíhačka, já ležela snad měsíc a nabouralo mi to celý zdraví asi na dva roky potom. Takže i když to vypadá hodně blbě, je to jedině rozumný… čím dřív, tím líp.