Avatar uživatele
N

Jak chytit plané neštovice?

Dobrý den,chtěla bych nechat nakazit dceru od synovce neštovicemi. Stačí jen dotek a případné pití z jedné sklenice? děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 4809 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

No stačit by to mohlo, ale ne vždy se podaří,,,mě se to u dětí povedlo až na po páté a to už nejstarší dceři bylo 13 let,,,,
Pořád jsem je tahala po kamarádkách, aby konečně neštovice chytly a oni byly proti nim nějaký imunní,,,:-D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

A to si děláte legraci?
Doplňuji:
Já sice vím,že to tak rodiče dělají,ale problém je v tom,že vnímavost (myšleno na nemoce),je u každého dítěte jiná. Někdy to může končit tím,že se dítě nakazí vším možným,jenom ne neštovicema. Míru rizika si každý zváží sám. A děti máme,(už dospělé),ale nemuseli jsme takto řešit nemoci.Kamará­di,spolužáci a návštěvy různých akcí bohatě stačili.Třeba jsme měli štěstí,že onemocněli „sami“.

Upravil/a: tom004

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
m...

Vážená paní N hned jak je chytnete ráda Vás uvítám v přítomnosti mých dětí:-) Važený pane Tom004 pokud byste je chytil v dospělosti Váš názor by byl jiný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Asi bych je nechala spolu delší dobu v jedné místnosti. Jde i o imunitu, jak je dcerka odolná – někdo to chytí, jen kolem něho nakažený projde, někdo se drží a nedostane nic…
A Tome, to si legraci nedělá. Čím dřív neštovice dostanete, tím lehčí průběh mají. Já je dostala ve třinácti zároveň s pětiletým bráchou (přinesla jsem je ze školy, kde jsem právě jen několikrát prošla kolem nemocného spolužáka). Brácha za dva dny lítal jako stíhačka, já ležela snad měsíc a nabouralo mi to celý zdraví asi na dva roky potom. Takže i když to vypadá hodně blbě, je to jedině rozumný… čím dřív, tím líp.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek