Avatar uživatele
aniis8

Jak chytit kočku?

prosím pomoc.. Dneska jsem viděl u nás opuštěnou kočku, sice se má dobře, má tam boudu a lidi ji krmí. Přesto bych jí chtěl chytit abyb byla v teple a dobrých rukou. Prosím o nějaké rady!!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4535 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Jestli to je toulavá kočka, tak se jí teplým pelíškem nezavděčíš, to by ztratila svou svobodu. Odchytit má smysl jen takovou kočku, která už někdy v bytě bydlela a není jí to prostředí cizí. Zatím kočku pozoruj, zkus jí občast přinést nějaký pamlsek a ona sama ti dá najevo, co je pro ni nejlepší.
Doplňuji:
Jinak se odchytávají jen volně žijící kočky za účelem sterilizace, aby se nepřemnožily a pak se vypustí zpět do přírody. Takové kočce nebo kocourovi se vystříhne kousek ouška ve tvaru „V“, aby bylo zřejmé, ža už byl zákrok proveden. U kocoura by se to poznalo snadno, u kočky ne.

Upravil/a: Sůwa

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Jedině nějaká sklopná klec. Jinak se to asi nepovede. Otázkou ale zůstává, zda té kočce neni lépe tam kde je. Já osobně bych ji nechytal v žádném případě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Sea

souhlasím s předešlými odpovědmi, tady platí jedno: pokud si u kočky získáš důvěru, a bude chtít do tepla, otevři jí dveře a nech ji, aby si to všechno nejprve u tebe prohlédla.Nos jí jídlo a rozhodně ji k ničemu nenuť. Kočky jsou vlastními pány, rozhodně tě nebude poslouchat jako pes, který by spíš teplo uvítal 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Chápu to tak, že ta kočka opuštěná není, má boudu, lidi co ji krmí..v boudě má teplo, jestli v ní má seno, o jídlo nouzi nemá.Má se líp než jiné kočičky.
Jiná věc byla ta, když mi ke dveřím přišel malý, hladový kocourek.Má teplo, jídlo a mě..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bubukaa

kočka se špatně chytá, i našeho kocoura naháníme někdy i 2 hodiny než to (MY) nakonec vzdáme

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek