aniis8

Jak chytit kočku?

prosím pomoc.. Dneska jsem viděl u nás opuštěnou kočku, sice se má dobře, má tam boudu a lidi ji krmí. Přesto bych jí chtěl chytit abyb byla v teple a dobrých rukou. Prosím o nějaké rady!!

Nejlepší odpověď
Sůwa

Jestli to je toulavá kočka, tak se jí teplým pelíškem nezavděčíš, to by ztratila svou svobodu. Odchytit má smysl jen takovou kočku, která už někdy v bytě bydlela a není jí to prostředí cizí. Zatím kočku pozoruj, zkus jí občast přinést nějaký pamlsek a ona sama ti dá najevo, co je pro ni nejlepší.
Doplňuji:
Jinak se odchytávají jen volně žijící kočky za účelem sterilizace, aby se nepřemnožily a pak se vypustí zpět do přírody. Takové kočce nebo kocourovi se vystříhne kousek ouška ve tvaru „V“, aby bylo zřejmé, ža už byl zákrok proveden. U kocoura by se to poznalo snadno, u kočky ne.

Další odpovědi
Drap

Jedině nějaká sklopná klec. Jinak se to asi nepovede. Otázkou ale zůstává, zda té kočce neni lépe tam kde je. Já osobně bych ji nechytal v žádném případě.

Sea

souhlasím s předešlými odpovědmi, tady platí jedno: pokud si u kočky získáš důvěru, a bude chtít do tepla, otevři jí dveře a nech ji, aby si to všechno nejprve u tebe prohlédla.Nos jí jídlo a rozhodně ji k ničemu nenuť. Kočky jsou vlastními pány, rozhodně tě nebude poslouchat jako pes, který by spíš teplo uvítal 🙂

briketka10

Chápu to tak, že ta kočka opuštěná není, má boudu, lidi co ji krmí..v boudě má teplo, jestli v ní má seno, o jídlo nouzi nemá.Má se líp než jiné kočičky.
Jiná věc byla ta, když mi ke dveřím přišel malý, hladový kocourek.Má teplo, jídlo a mě..

bubukaa

kočka se špatně chytá, i našeho kocoura naháníme někdy i 2 hodiny než to (MY) nakonec vzdáme