Vlkogirl

Jak chytit divoké kotě?

Našla jsem opuštěnou kočku z černým kotětem získala jsem si důvěru
U matky ale kotě se mě bojí a vždy uteče s kočkou se mazlím a dávám jí jídlo sou nejspíš opuštené..a já bych si to kotě chtěla vzít ale jak?vždy zdrhne ani nakrmit se nenechá jen mamka a ta je stará chci ho chytnou poradte prosím:)

Nejlepší odpověď
anonym

Nejlépe by bylo adoptovat kočku- matku a kotě vzít jako bonus. I z roztomilého kotěte po čase vyroste dospělý jedinec a ty ani nevíš, jakého pohlaví a jak staré kotě je. Kočka byla pravděpodobně v nouzi, snadno sis jí získala krmením. Kotě, které vyrostlo pouze s matkou neprošlo potřebnou fází socializace, bude dlouho nedůvěřivé a bude hledat zázemí spíše u své matky než u člověka, kterého nezná. Chceš připravit mámu o kotě a kotě o matku? Ujmi se jich obou a po patřičné době, kterou budeš věnovat „chočení“ kotěte jej buď někomu daruj nebo si ho nech také. V každém případě sis získala důvěru kočičí mámy nouzi, tak ji nezklam. V každém případě potřebuje kočka i kotě minimálně odčervit.

Další odpovědi
www

Pokud moc spěcháš a nemíníš vyčkat, až si na tebe zvykne, zkus je obě nalákat jídlem třeba do chodby domu a pak za nimi zavřít. Tam ji už chytíš.
Je potřeba ale nejdříve pečlivě zvážit všechny okolnosti, související s chovem kočky: budeš jí moci mít doma, máš na vet.ošetření (rozhodně bude potřeba, dále i např.kastrace..), budeš se o ni min. 10 let starat ? Atd.

cochee

To chce čas.