oskarina01

Jak chutnají zázvorky? (cukroví)

Nejlepší odpověď
hanulka11

Je nezvykle pikantní a pokud se přidá citr. kůra je moc dobré . Není to běžné cukroví – jistě mu přijdeš na chuť. Osobně mám věci se zázvorem moc ráda.
Doplňuji:
můžeš zkusit je upéct
osvědčené zázvorky
od Hanule

Potřebujeme:
420g mletého a prosátého cukru, 3 celá vejce, 3 žloutky, 8g mletého zázvoru, 420g mouky (polovina hrubé + polovina hladké) smíchané s 1/2 lžičkou amonia/koupíš v drogerii/

Postup:
V míse třeme cukr, zázvor, vejce a žloutky tak dlouho, až vše zhoustne. Poté přidáme většinu mouky. Umícháme v těsto.

Na vál dáme zbytek mouky, přendáme těsto z mísy a ještě vypracujeme. Potom těsto vyválíme na 3/4cm plást a vykrajujeme zázvorkovou formičkou cukroví. Poklademe je na pergamenovým papírem vyložené plechy a necháme je vzduchem usušit po 3 hodiny.

Pak je v troubě vyhřáté na 150°C upečeme. Během pečení jednou plech rotujeme. Zázvorky nesmí být moc upečené, jenom zespodu nafouklé. Mají mít bílou barvu. Nejlépe se pozná, je-li zázvorka upečená, když jednu zdvihneme a podíváme se na spodek. Zázvorka drží pohromadě a je zespodu skoro nepoznatelně narůžovělá.

Uskladňujeme ve vlhku a chladnu. Zázvorky jsou výborné nejenom k čaji, ale také k vínu.

Další odpovědi
marijakes

Recept jako hanulka 11 jen s tím rozdílem, že vyválené těsto čistou rukou jakoby vyhladím a ono se pak hezky leskne a vykrájené tvary pak nechám na plechu většinou přes noc. Podobné jsou i anýzky. Když se nechají déle odpočinout tak krásně vyskočí, nafouknou se. Ničím se již nezdobí, ale opravdu musí zůstat bílé. :)
Chtějí trochu uležet, používají se speciální formičky napodobující kořen zázvoru, ale mohou být i jiné. Kořeněná chuť je výborná.

tazatelka

Chutnají báječně! ale POZOR, teď už je na jejich pečení SKORO pozdě! zázvorka se musí minimálně měsíc uležet, jinak se nedá ukousnout.