LoveAnimals

Jak chovat slepýše doma?

Vím, že se na to musí mít povolení, protože všichni plazi jsou u nás chránění. Nicméně jen tak teoreticky, jde chovat našeho slepýše křehkého doma v teráriu? A jak? (čím ho krmit, jakou dát "podestýlku..) Děkuji za odpověď :)
Doplňuji:
Nechci to zkoušet, jen jsem ve škole viděla, jak jedna holka přinesla do kšoly slepýše i s mladými, tak mě napadlo, jestli se to vůbec dá :)

Nejlepší odpověď
www

Nezkoušej to, není to zvíře k chovu!
Ale všeobecně: vytvořit podmínky srovnatelné s jeho přirozeným prostředím(les) včetně vzdušné vlhkosti a krmit bezobratlými, červy, slimáky.. Ovšem problém bude se zimováním tak aby prosperoval. ☹
Doplňuji:
Dá. Dejme tomu od května do září, pak ho vypustit zpět do přírody a doufat, že mu pobyt v teráriu moc neublížil a také, že tě nikdo nenahlásil. ☹

Další odpovědi
anonym

Já ho kdysi „chovala“ na zahradě, ani jsem o tom neměla tušení. Šla jsem posbírat rajčata a jak jsem sáhla na keřík, slepýš spadl přes moji ruku na zem. Nebyl to vůbec dobrý pocit.
Mám za to, že jsou zvířata vhodná k domácímu chovu a také nevhodná. Naše hady bych raději nechala v klidu v přírodě.
Doplňuji:
Jasně, že slepýš není had. Ale při domácím „chovu“ by byl stejně chován v teráriu jako jiní plazi. Prostě do domácnosti nepatří.

smazkaa23

pokud by jste ho chtela chovat tak si musite aspon opatrit provizorni terarko nebo neco a krmit je žižalama a broukama zaleži na velikosti ale jeste jsem se stim nesetkala podle meho nazoru kdyz je pustite udelate lip neni zrovna jednoduche se starat o slepyse a rozhodne to neni domaci zviratko spise jim tvorite stres z neznameho prostredi atd. :)

Ar

V podstatě už bylo vše řečeno, NECHAT V PŘÍRODĚ !!!
Jen ještě doplním, že Slepýš křehký NENÍ HAD, ale JETĚRKA.

animal-lover

Zdravím všechny! Kdo zde psal že se slepýši chovat nedají…tak je to blbost! Já chovám páreček silných a osobitých slepýšků již 8 let. oba papají a jsou spokojení si myslím. KRMENÍ: žížaly, červy, drobný hmyz nebo slimáci.. PROSTŘEDÍ: natrhat (klidně v lese) vetvě jako úkryt. VODA: dejte slepýše k misce či louži a on se sám napije a poté zvedne hlavu. ZIMOVÁNÍ: jak zde již pár lidí říkalo, že zimování je problém.. není! je třeba je chovat doma v teple a to je okolo 20–25°C. TERÁRIUM: není třeba.. já je chovám 8 let ve veliké krabici s dírami :)..ono jim to nevadí, terárium je stejné…jenom ale 100× dražší 🙂. Děkuji a doufám že vám to nějak pomohlo nebo pomůže ❤