Ing.internet

Jak chodit do páry (sauny)?

Na kolik minut a jak často opakovat?

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží jak to komu vyhovuje. Mně osobně plně vyhovuje 2×-3× týdně .Vždy tak asi hodinu až hodinu a půl

Další odpovědi
mosoj

Do sauny chodím již třicet let. Chodím jednou týdně ale mám kamárády kteří chodí i dvakrát. Sám občas jdu také dvakrát, třeba když je špatné počasí, ale není to často.
Co se týká pobytu v sauně neexistuje přesný návod který by seděl na každého.
Zásadou je, že v potírně vám musí být dobře a nesmíte se přemáhat a měl by jste se tam začít potit. Jakmile je vám nesnesitelné horko, potírnu opustit a zchladit se studenou vodou. Je jedno zda v bazénku nebo ve sprše. Nejvetší chyba se dělá když jdou do sauny dva kamárádi a jeden se snaží přizpůsobit druhému. To je špatně. Musíte sám podle sebe.
Po ochlazení má následovat odpočinek a celkové zklidnění těla.
Potom toto kolečko opakovat. Rychlé střídání
potírna, bazén potírna není správné.

Již otužilí saunisti bývají v potírně tak max 10 min – ( ale jak říkám, když vám bude nesnesitelně stačí i méně) potom tak 20–30 min odpočinek a znova. Za dvě hod pobytu v sauně to vychází tak na 3 max. 4 kolečka.

Po absolvování sauny by až do druhého dne neměla následovat žádná fyzická zátěž.
Jedině tak dojde k úplné regeneraci těla.
Proto je dobré chodit do sauny před víkendem.