Drap

Jak chápete vy, práci učitelů ?

http://letecka­posta.cz/564820660
Doplňuji:
Myslím, že to autor vystihl dosti přesně

Nejlepší odpověď
anonym

Už hezkých pár let, jako nezáviděníhodnou.
1)Omezení shora, která neumožňují leckteré nevychované spratky srovnat

  1. Špatnou spolupráci s rodinou, protože rodiče dnes nechtějí vidět, že jejich nevychované dítě je opravdu grázlík k pohledání

3)Kritiku veřejnosti, která ne vždy neprávem poukazuje na krátkou pracovní dobu, spoustu volných dnů a prázdin (což není vždy tak docela pravda)

  1. Zákonné změny, které přinášejí spousty zmatků (od nové tvorby osnov, přes státní maturity, placení a neplacení školného atd.,atd.)
  2. V neposlední řadě stále se opakujícími požadavky na zvyšování mezd učitelů se proti nim ve veřejnosti nabuzují zbytečně negativní emoce

Měla-li vaše otázka znamenat i to, zda bych dnes chtěla být učitelkou, tak NE.
Když si rodiče usnadňují svou výchovnou práci na úkor školy, tak ať si ty svoje sígry i učí.
Pokud nemůže darebák za drzé chování dostat facku, jak to bylo za našich mladých let, tak je tu něco hodně špatně nastaveno. Učitel měl dříve možnost zjednat si klid a pořádek. Dnes aby se bál nahlas promluvit, aby to někdo nepochopil jako křivdu vůči sobě. To jsme to tedy dopracovali.

Další odpovědi
Skeptik

Chybí mi tam, jak chápe ministerstvo školství práci učitelů a nad tím obrázek osvětimského koncentračního tábora.

Jinak pokud chce mít učitel autoritu, tak by především neměl vykládat svým žákům bludy, jinak si tu autoritu nezaslouží. Jako např. tenhle fyzikář viz http://www.you­tube.com/watch?v=ba4BpZH­yzhg

nebo tahle škola

http://www.sy­sifos.cz/index­.php?id=vypis&sec=1277­628992

iceT

Každopádně je to nevděčná práce,nechtěla bych být učitelem.

IK

Vidím to dost realisticky = krotitelé dravé zvěře.
Souhlasím s paní Očko, až na to že kdyby bylo povolené děti mlátit, zřejmě by si musela škola najmout právníka na vyřizování žalob za ublížení na těle.
Kdo by ty děti nenatrhl kdyby mohl?